SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’nin flaş Kuyt planı!

Hollandalı yıldız kendisini yaşayan efsane Johan Cruyff’a benzeten sarı-lacivertli gençlerin lig maçlarını kaçırmıyor, onlara her fırsatta tecrübelerini aktarıyor.

Güncellenme: 09:33, 13/11/2014
Fenerbahçe’nin flaş Kuyt planı!

Fenerbahçe'nin Hollandalı yıldızı Dirk Kuyt, gönüllerde taht kurmaya devam ediyor. Profesyonelliği, aile hayatı ve sıcakkanlılığı ile taraftarın ve bütün sporseverlerin büyük saygısını kazanan Kuyt altyapıdaki futbolcularla da yakından ilgileniyor.

Dünyanın en önemli altyapı sistemlerinden biri olan Hollanda ekolünden yetişen sarı-lacivertli futbolcu geldiği yeri unutmuyor. Bu yüzden sarı-lacivertli kulüpteki gençler ile yakından ilgilenmenin çok önemli olduğunu biliyor.

Bunun son örneği Fenerbahçe U-21 Takımı oyuncuları ile yaşandı. A Takım ile aynı fikstürle maçlara çıkan U-21 takımı deplasmanlarda takımla aynı otelde kamp yapıyor. İşte bu yolcululuk ve kamp dönemlerinde Kuyt, genç isimleri etrafına topluyor. Geçmişteki anıları, tecrübeleri ve düşüncelerini aktarıyor.

Bu oyuncuların birçoğuna ismen hitap eden Hollandalı, sık sık gençlerin maçlarını da gerek kulüp televizyonu gerekse tesislerden takip ediyor. Bu durumdan oldukça etkilenen U-21 Takımı ise Kuyt'ı çok farklı bir yere koyuyor. Hollandalı oyuncuyla futbol sohbetleri yapan gençler kafalarındaki soruları da kendisine yöneltiyor.

Altyapıda çalışabilir

Dirk Kuyt'ın saha dışındaki bu davranışları kulüp içinde kendisine yeni bir isim de kazandırdı. Özellikle gençler, Hollandalı yıldıza, “Fenerbahçe'nin Cruyff'u” diyor. Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Kuyt'ın kulüpteki geleceği ise henüz net değil. Ancak hem Kuyt hem de kulüp prensip olarak devam etmek istiyor. Yaşı artık 34 olan Hollandalı oyuncunun kariyerini noktaladıktan sonra Fenerbahçe'de görev alması ya da altyapıda görevlendirilmesi de planlar arasında yer alıyor.

Çocukları altyapılarda

Dirk Kuyt'ın çocukları da Fenerbahçe altyapılarında eğitim görüyor. Kızı Noella voleybol eğitimi alıyor. Oğulları Roan ve Jordan ise altyapıda futbol oynuyor. Çocuklarını sık sık izlemeye giden Kuyt, minik oyuncularla da yakından ilgileniyor.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:09:25,