SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Emre’den Yıldırım sorusuna ilginç yanıt

Emre’den Yıldırım sorusuna ilginç yanıt

Fenerbahçe'nin tecrübeli kaptanı Emre Belözoğlu, NTVSpor'a özel bir röportaj verdi.

Emre sakatlığının halen sürdüğünü Bursaspor maçında da oynamayabileceğini söyledi. Sarı lacivertli futbolcu Emenike ve Bruno Alves ile sorun yaşadığı iddialarına da cevap verirken “Bunların hepsi spekülasyon” dedi.

İşte röportajdan satır başları;

SAKATLIK…

Sezon başında 3, 4 maçı ağrılarımla oynadım. Şu anda yaşadığım sakatlığım ise 2, 3 hafta daha sürecek.

‘BEŞİKTAŞ GALİBİYETİ MORAL VERDİ’

Sezon başında kolay şeyler yaşamadık. Ancak zamanla toparladık. Beşiktaş derbisini kazanmamız, soyunma odasında oluşan arkadaşlık güzeldi. Beşiktaş maçındaki 3 puan da bizi pozitif etkiledi.

TAKIMI AZİZ YILDIRIM MI YÖNETİYOR?

‘Takımı Aziz Yıldırım yönetiyor, antrenmanları bile o planlıyor’ söylemlerine kahkahalarla gülüyorum sadece. İsmail Kartal çok bilgili çok donanımlı bir büyüğümüz. Bu konuşulanları Fenerbahçe düşmanları dile getiriyor.

‘SINIFTA KALIRLAR’

Bulunduğum takım adına sahada elimden gelen her şeyi yapıyorum. Ben 7, 8 senedir benim hakkımda konuşulanlara kulağımı tıkıyorum. Ama özel hayatım, karakterim hakkında konuşmaya kalkanlar benimle yarışa girerlerse sınıfta kalırlar. Benim üzerimden Fenerbahçe yıpratılmaya çalışılıyor. Ben kimseye sırtımı dayamadım. Ben sadece tek başımayım. Saha içindeki profilim eleştirilebilir ama saha dışında kimse beni eleştiremez.

BILIC İLE YAŞADIKLARI

Ben saha içinde yaşananların saha içinde kalması gerektiğini düşünüyorum. Slaven Bilic ile konu hakkında hiç konuşmadım.

EMENIKE VE ALVES İLE KÜS MÜ?

Emenike ve Alves üzerinden söylenenler spekülasyon. Ben takım kaptanlarından biri olarak diğer arkadaşlarımı uyarabilirim. Alves ile hiç sorun yaşamadık. Derbide kırmızı kart gördükten sonra onun yanına ilk ben gittim konuştum. Geçen sene de ben aynı şekilde derbide kırmızı kart görmüştüm.

Emenike konusunda ise, ben saha içinde Fenerbahçe başarısı için herkesi uyarabilirim. Herkeste aynı şekilde saha içinde beni uyarabilir. Bruno Alve ve Emenike ile konuşmadığım haberleri gerçek değil.

BERABER OYNADIĞI OYUNCULARDAN YAPACAĞI İLK 11

Beraber oynadığım oyunculardan yapabileceğim kadro şöyle olabilir; Taffarel veya Volkan – Sağ bek Zanetti – Stoperler Cordoba, B.Korkmaz – Sol bek Felipe Luis – Orta sahaya Veron, Seedorf, Davids, Recoba – Ön tarafa ise Hagi, Alex, Hakan Şükür’ü koyabilirim. Arda’yı koyabilirim. Seçim yapmak çok zor. Allah nasip etti çok büyük oyuncularla oynama fırsatım oldu.

BREZİLYA MAĞLUBİYETİ

Kazakistan maçında Milli Takım’da yer almak isterdim ama sakatlığım buna müsade etmiyor. Besteler yapıyorlar ‘yenilsen de yensen de’ diye bu bestelerin en yakışacak yer Milli Takım. Ben dün maçta skordan daha çok taraftarların haline üzüldüm.

ASKERLİK ANISI

Ali Güneş’le asker arkadaşıydık. Biz saçlarımız da kısa fazla tanınmıyoruz. Askerler akın akın aşağıya iniyorlar merdivenden. Bir kaç tanesine ‘İzin verin de yukarıya çıkalım, nereye gidiyorsunuz böyle’ dedim. Bir tanesi ‘Gardaş gel gel Emre Belözoğlu geliyormuş’ dedi. ‘Tamam siz gidin’ dedim.