SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi öncesi Sarı-Lacivertli takıma verdiği moral yemeğinde Galatasaray için, “Onları daha kötü günler bekliyor” diyen Aziz Yıldırım'a cevap verdi. “Galatasaray’ı hiçbir kötü şey beklemiyor. Bunları basın uyduruyor. Galatasaray batsın diye. Yok öyle bir şey” dedi.

‘Kulübe üye bile değil'

Yarsuvat, kulübün Ruslara satılacağını söyleyen eski oyunculardan Ümit Karan'ın bu iddiasına da sert çıktı. “Birisi çıkıyor Galatasaray’ın Ruslar’a satılacağını söylüyor. Akla mantığa sığar mı! Bu tamamen bir uydurma. Ruslara satılacak olan kişiye sorun bakalım sen bunu nereden öğrendin diye. Artık bu kişi Galatasaray camiasına yakın değil. O Eskişehirspor’a gitti. Menajerlik yaptı. Galatasaray’da üye bile değil” ifadelerini kullandı.

‘Nifak çıkarmak istiyorlar'

Sneijder ve Muslera'nın satılacağı yönündeki söylentilere de değinen Başkan Yarsuvat, “Bunları kim söylüyor. Ben mi söyledim. Bunları nereden öğrenmişler. Bizim böyle düşüncemiz yok. Bu konular Abdurrahim Albayrak ile Ali Dürüst’e aittir. Onlardan da böyle bir rapor gelmedi. Böyle bir şey konuşulmadı. Galatasaray’da nifak çıkarmak istiyorlar, bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Hoca, Sneijder'i oyundan aldı diye ‘Biz bunu kışkırtalım' mantığıyla küçük oyunlar yapılıyor. Muslera neden formsuz olsun, sadece yorgun” dedi. Yarsuvat, takımdaki yerli ve yabancı oyuncularla bizzat konuştuğunu ve bir didişme olmadığını da sözlerine ekledi. Göreve gelmesiyle A Takıma geri çağrılan Sabri içinse, “İyi bir oyuncudur. İyi bir sporcudur. Üstelik iyi bir Galatasaraylıdır” yorumunu yaptı.

‘Aralık'ta her şey konuşulacak'

Eski Başkan Ünal Aysal'ın 43 milyon TL bıraktığı iddiaları içinse, “Aralık’ta bu konular konuşulacak. O zaman herkes öğrenir ne olduğunu ne bittiğini” dedi. Mali kongrede ek bütçe istenip istenmeyeceğiyle ilgili olarak da, “Bir bütçe açığı olursa verilecek olan bu ek bütçeyle kapatmak lazım. Bu nedenle bir toplantı düzenledik. Olağanüstü mali kongerede ek bütçe de isteyeceğiz” ifadelerini kullandı.

İnsanların üstüne meşale atarsan…

Dortmund maçı sonrası Galatasaray taraftarlarına yönelik açılan cinayete teşebbüs davasıyla ilgili olarak, “Alman kanunlarını nasıl uygularlar bilmiyorum. Ama insanların üzerine yanan meşale atarsan o da akla gelebilir tabii” ifadelerini kullandı.

‘Puan durumuna baksınlar'

Galatasaray'ın son dönemde kötü gittiği yönündeki eleştirileri de yanıtlayan Yarsuvat, “Biz umutluyuz. Bakın puan durumuna. Takım da takır takır oynuyor. Neden umutsuz olalım. İyi gittiğimiz için mi bizi umutsuz gösteriyorlar. Ben böyle düşünüyorum” dedi.

Yayınlanma Tarihi:09:10,