SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Bir suçlu gibi muamele gördüm” ifadeleriyle FIFA’yı eleştiren Suarez, “İnsanlar bana sürekli sorun çıkaran biriymişim gibi davrandı. Oysa benim nasıl biri olduğumu en iyi takım arkadaşlarım anlatır” ifadeleriyle bazı eleştirilerin çok ağır geldiğini vurguladı.

Suarez, kariyerini tehlikeye atan bir hata yaptığını kabul etmesine karşın; “Üçüncü kez birisini ısırdım.. Yardım almam gerekiyordu. Ama belki de ben kolay hedefim. Sahada bir oyuncunun ayağını kırsam ceza almayacaktım. Isırmak insanları korkutur ama bu, sahada olabileceklerin yanında daha zararsız kalıyor” ifadeleriyle FIFA’ya gönderme yaptı…

Liverpool’dan Barcelona’ya transfer olduğu süreci de kaleme alan Uruguaylı yıldız, yaşananlara rağmen Katalan kulübünün transferden vazgeçmeyerek kendisine büyük bir şans tanıdığını söyledi. Aldığı ağır ceza nedeniyle özgüvenini kaybettiğini belirten Suarez, 4 ayın ardından ilk kez Real Madrid maçında sahaya çıktığı anı; “Tribünler, serbest kalmış bir mahkumu alkışlıyordu” ifadeleriyle tanımladı.