SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Bilic’in zirve taktiği

Sosa’yı ilk 11’e monte etmek isteyen Kartal’ın Hırvat hocası, orta sahada Veli ile Oğuzhan’ı görevlendirecek. Atiba Hutchinson ise eski takımı PSV’de olduğu gibi savunmanın sağında oynayacak.

Güncellenme: 09:58, 12/11/2014
İşte Bilic’in zirve taktiği

BEŞİKTAŞ'TA teknik direktör Slaven Bilic'i tatlı bir sıkıntı aldı! Önce sakatlıklar, ardından cezalar sebebiyle köşeye sıkışan Kartal'ın Hırvat hocası, yıldızların takıma dönüşüyle birlikte en iyi 11'ini sahaya sürmek için çalışmalara başladı. Başarılı çalıştırıcı, sezon başında transfer edilen ve sakatlığından tamamen kurtulan Jose Ernesto Sosa'ya ilk 11'de yer açmaya hazırlanıyor.

Motta kulübeye

İKİ yıldır uyguladığı 4-3-3 sisteminden vazgeçmeyen Bilic; Olcay, Töre ve Demba Ba'yı ileride oynatacak. Orta sahada ise hücumağırlıklı bir üçlü görev yapacak. Veli Kavlak'ın yanında Oğuzhan Özyakup ve Jose Sosa boy gösterecek. Takımın en enerjik ve formda isimlerinden Atiba Hutchinson ise Kartal'ın kanayan yarası sağ beke ilaç olacak. Yabancı kısıtlaması sebebiyle ya Tomas Sivok, ya da Ramon Motta kulübede bekleyecek. Bu taktik üzerinde çalışan Bilic, Kasımpaşamaçıyla birlikte resmen ilk denemeyi yapacak. Ancak bu müsabakada Pedro ile Motta'nın olmaması, yine Bilic'i seçenek anlamında kısıtlayacak.

 

Yayınlanma Tarihi:08:13,