SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın Brezilyalı sol beki Alex Telles, bugünkü idman öncesi açıklamalar yaptı.

 

 

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Telles, Türkiye – Brezilya karşılaşması için, “Benim için güzel bir maç. Hem ülkem burada. oynadığım ülkeyle maç yapılacak. Çok mutluyum. Tabii ki Brezilya Milli Takımı’nda oynamak isteridim. Galatasaray’da oynamak o yol için güzel bir adım bence” ifadelerini kullandı.

“ÖNCELİK BREZİLYA AMA BELLİ OLMAZ…”

Alex Telles, “Aurelio gibi Türk Milli Takımı’nda oynamayı düşünür müsün? sorusuna “Her oyuncu kendi ülkesinin milli takımında oynamak ister. Ailemle konuşuyorum Türkiye’de insanların bize yaklaşımını iyi niyetini. Futbolda hiçbir şey belli olmaz. Bunu zaman gösterecek” cevabını verdi.

TEKLİF VAR MI?

Bu sezon fazla forma şansı bulamaması konusunda, “Bir futbolcu her zaman oynamak ister. Ne kadar geniş bir kadromuz olduğunu gösterir bu. Hocamızın kararına saygı duyuyorum. BUgün yapmam gereken her zaman çalışmak, hazır olmak. Sonrasındaki karar hocanındır” şeklinde görüş bildiren Alex Telles, geçen yıl aldığı transfer teklifleri ile ilgili soruya, “Resmi olarak gelen bir şey yok ama bu tip haberler çıkıyor. Bu haberler beni daha çok motive ediyor. Benim için öncelik Galatasaray. Bir şeyleri iyi yaptığınız zaman mutlaka teklifler gelecektir ama Galatasaray’da mutluyum, buradayım” yanıtını verdi.

“ABDÜRRAHİM BEYİ BANA ANLATTILAR”

Telles yeni yönetimle ilgili de şunları söyledi:

“Başkanımız geldiğinde beraber yemek yedik. Sıcakkanlı, Galatasaray’a yardım etmek için gelmiş bir insan. Abdurrahim beyi herkes bana çokça anlattı. Onla da çalışma fırsatı buldum. Şuan için olumlu bir hava olduğunu düşünüyorum. Lideriz ama eleştiriler olabiliyor. Ben takım arkadaşlarımız, hocamız. Hepsi çok değerli kaliteli oyuncular. Kimsenin şüphesi olmasın, elimizden geleni yapacağız.”

 

Yayınlanma Tarihi:13:20,