SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak, futbol takımının teknik direktörü Cesare Prandelli’den memnun olduklarını söyledi.

Albayrak, gazetecilere yaptığı açıklamada, İtalyan teknik adamla ilgili, “Teknik direktörümüz Prandelli’den memnunuz. Zamanında Lucescu’ya da aynısı olmuştu. Gecenin bir vakti çok değerli hocamızın yanına gitmiştim. Ben Lucescu’nun dimdik yanında durdum ve o sene şampiyon olduk. Hocanıza sahip çıkacaksınız” diye konuştu.

Artık bir olup, ekip olduklarını ifade eden Albayrak, “Bizlere bu yetkiyi verdikleri için yönetim kurulumuza, Duygun hocama teşekkür ediyoruz” dedi.

“İYİ Kİ DE GİTMİŞİM”

Albayrak, Spor Toto Süper Lig’de 4-0’lık farklı skorla kaybettikleri İstanbul Başakşehir maçının önemine dikkati çekerek, “O maça mazbatamızı almadan, başkanımızın ısrarıyla gittim. İyi ki de gitmiştim. Eğer o günkü maçı yaşamasam, o manzaraları görmesem, gece saat 01.30’a kadar hem teknik heyetle hem futbolcularla konuşmasam, olayın ciddiyetini göremezdim. Hemen kolları sıvayıp işe soyunduk. Şu an istediğimiz ekip ruhunu yavaş yavaş, en azından yüzde 50’sini yakalamış durumdayız” ifadelerini kullandı.

“ALMAN POLİSİNİN ZAFİYETİ VAR”

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Almanya deplasmanında Borussia Dortmund’a 4-1 yenildikleri maçta sarı-kırmızılı taraftarların neden olduğu olaylarla ilgili de Albayrak, Alman polisinin zafiyetinin bulunduğunu savundu.

Olayları çıkartan taraftarların Galatasaraylı olduklarına inanmak istemediğini vurgulayan Abdurrahim Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O maçta bizi yalnız bırakmayan Galatasaray taraftarına teşekkür ediyorum. Ancak o günkü maçta bu olayları çıkartanların Galatasaraylı olduklarına da inanmak istemiyorum. Hem Galatasaray, hem Türkiye büyük zarar aldı. O taraftarlar İstanbul’dan gelen taraftarlar değildi.

Alman polisine sesleniyorum, maçtan önce o sopalar nasıl giriyor stada? Özellikle Almanya gibi bir ülkede şaşkınlık oluşturuyor ve düşündürüyor insanı. Emniyet ve güvenlik zafiyeti vardı. Devre arasında bizim oyuncularımıza da ciddi bir saldırı oldu. Onların güvenlikleri tarafından üzücü laflar söylendi futbolcularımıza.”

Maçta yaşananları, UEFA yetkililerinin de görüp not aldıklarını ifade eden Albayrak, “İkinci golü yediğimizde futbolcularımız tribünleri yatıştırmaya gitti. Çok iyi oynayıp puan alabileceğimiz bir maçta, bizi kendi taraftarlarımız üzdü. İstanbul’dan gelen taraftarlar, özellikle UltrAslan grubu olayları yatıştırmak için çok büyük çaba sarf etti. Ben bütün bu olayların Alman polisinin dikkatsizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Daha önce uyarmamıza rağmen böyle olaylar yaşandı” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:17:42,