SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Soyunma odası basmamı bekleyenler var”

Eskişehirspor Kulüp Başkanı Mesut Hoşcan, kendisinden soyunma odasını basmasını ve ilk 11'i belirlemesini bekleyenlerin olduğunu söyledi.

Güncellenme: 17:33, 11/11/2014
“Soyunma odası basmamı bekleyenler var”

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, yönetim olarak 5 yıllık bir projeksiyon çizdiklerini, takımı gençleştireceklerini defalarca söylediklerini ve gençleştirdiklerini söyledi.

 

 

Eskişehirspor’un ligde bulunduğu duruma herkesin üzüldüğünü vurgulayan Hoşcan, “Sıkıntı yok değil, var. Hepimiz çok üzülüyoruz. Yönetim, teknik heyet, futbolcular, çalışanlarımız, camiamız, taraftarımız hepimiz üzülüyoruz. Biz, geçen sezon kişiliği, karakteri belli olan teknik bilgisi ortada olan teknik direktör Ertuğrul Sağlam’ı göreve getirdik. Benim soyunma odası basmamı ve ilk 11’i belirlememi bekleyenler var ama asla bu olmayacak. Benim böyle bir tarzım yok” dedi.

Teknik ekiplerinin ve futbolcularının bu konudaki yapılarına, karakterlerine, yeteneklerine çok güvendiğini bildiren Hoşçan, “Kimse beni böyle bir olayın içerisinde beklemesin. Takımı ile beraber olan ender başkanlardan biriyim ve bunu da hissettiriyorum. Futbolcularımız, hocalarına ve teknik ekibine çok güveniyor. Bizde hocamıza, teknik ekibine ve futbolculara çok güveniyoruz. Skora baktığımız zaman, fikstürdeki yerimizin iyi olmadığını görüyoruz ancak ortaya konan futbol herkes tarafından beğenilmektedir” diye konuştu.

 

 

“HER FUTBOLCU DEĞERLİ”

 

Kendileri için her bir futbolcunun değerli olduğunu ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu:

“Takım içerisinde ciddi bir rekabet var. Ligde bulunduğumuz konum tabii ki istenmez. Ancak geçiş süresinin sancılı olabileceğini tahmin edebiliyorduk ama olmaması için de elimizden gelen tüm çabayı da sarf ediyorduk. Ben her futbolcumun çok değerli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Özellikle defans hattında ilk defa dört gencin oynadığı bir ortam var ve bunların hepsi çok değerli oyuncular. Ancak zaman içerisinde birbirleriyle beraber oynadıklarında daha tecrübe sahibi olacaklar. Kulübümüzde deneyimli futbolcularımız da var. Bu arkadaşlarımız, genç futbolcularımıza, teknik heyetin deneyimi ile tecrübelerini daha da arttıracaklar. Her şey kontrolümüzün altında. Bu deneyim ve tecrübe kazanıldığı zaman takımın nasıl bir yere geleceğini de hepimiz göreceğiz.”

 

 

“KİMSE SESSİZ KALDIĞIMIZ ZANNETMESİN”

Eskişehirspor’un üzerinde bir şansızlığın bulunduğunu söyleyen Hoşcan, ancak bu şansızlığın Sivasspor maçında son dakikada atılan golle kırıldığına inandıklarını bildirdi.

Hoşcan, maç sonucuna tesir edecek hakem hatalarının olmamasını temenni ettiklerini ancak bu hataların olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Hakem hatalarını popülist yaklaşımla tepki göstermiyoruz ancak bu bizim tepki göstermediğimiz anlamında değil. Biz tepkimizi Futbol federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu ile birebir görüşerek tepkileri de çok net ortaya koyuyoruz. İki gün sonra İstanbul’da Kulüpler Birliği’nde bu konuları, Merkez Hakem Kurulu ve Federasyon Başkanımızı davet ederek bir kez daha düzenlenecek toplantı da gündeme getirmeye karar verdik. Kimse bu işlerden art niyet aramıyor ama tabii ki herkes hakem hatalarından yakınıyor. Futbolun paydaşları olarak zaten yaşanan sıkıntı ortada Türk futbolunda bunları bir kez daha gündeme getirerek, camiaları, taraftarları, farklı mecralara sokmak gibi bir niyetimiz asla yok, olmayacak da. Ama kulübümüzün hakkını, kurullarda çok güzel koruduğumuzun da farkında olunması gerek. Kimse sessiz kaldığımızı zannetmesin.”

 

Yayınlanma Tarihi:17:29,