SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakemler en çok Beşiktaş’ı üzüyor

Kartal’ı son 5 yılda rakiplerden çok hakemler üzüyor! dört büyük takımın istatistiklerinde en az penaltı verilen takımda, en çok kırmızı kart gören takımda aynı: Beşiktaş...

Güncellenme: 11:24, 11/11/2014
Hakemler en çok Beşiktaş’ı üzüyor

Türkiye’de değişmez bir gelenek vardır; kaybeden taraf öncelikle hakem kararlarından dert yanar, ardından yöneticiler de federasyonu istifaya davet eder. Beşiktaş da bu takımlar arasında yer alıyor. Trabzonspor, Galatasaray ve Fenerbahçe de hakem yönetimlerinin kendilerine karşı olduğunu düşünüyor, ancak “Rakamlar yalan söylemez” sözü Beşiktaşlılar'ı haklı çıkarıyor.

ZİRVEDE F.BAHÇE VAR

Son 5 sene mercek altına alındı, 4 büyüklerin penaltı ve kırmızı kart kararları değerlendirildi. 4 büyükler arasında en az penaltı çalınan takım (16) Beşiktaş oldu. Aykut Kocaman döneminde savunma futbolunu benimseyen Fenerbahçe 26'yla zirveyi kimseye kaptırmazken, Galatasaray 23, Trabzonspor da 21 penaltı kullandı. Kırmızı  kartlarda da durumpek farklı değil. Son 5 yılda en az kırmızı kart gören takımda 13'le Fenerbahçe… Trabzon 19, Galatasaray 24 kırmızı kart gördü. Beşiktaşlı  futbolcular ise 35 kırmızı kartla Trabzon ve Fenerbahçe'nin toplamı kadar oyundan atıldı. Bu istatistiklere bakıldığında siyah-beyazlıların hakem konusunda neden bu kadar hassas olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor.

AMK