SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe‘nin Juventus‘tan transfer ettiği ancak beklenen verimi alamadığı için Fransa‘nın Bastia kulübüne kiraladığı Sırp oyuncu Milos Krasic hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

 

 

 

Bastia kulübünde 18 maça çıkan ve 2 gol atan Krasic bu kulüpte de beklentileri tam anlamıyla karşılayamadı. Kiralık sözleşmesi sezon sonunda bitecek Krasic için Rus kulüplerinin devrede olduğu yazılıyor. Rus medyasında yer alan haberler Fenerbahçe‘nin Krasic‘i bonservisiyle birlikte satmaya çalıştığı ve Sırp oyuncunun Rusya‘dan gelen teklifleri düşündüğünü gösteriyor.

Daha önce CSKA Moskova forması giyen ve 2005 yılında kulübünün UEFA Kupası‘nı kazanmasında önemli rol oynayan Krasic, iyi performansını sürdürerek Juventus‘un transfer gözdesi olmayı başarmıştı.

CSKA ile çıktığı 150 maçta 26 gol atan Krasic, bilinirliğini ve yeteneklerini Rusya‘da iyi bir şekilde sergilese de İtalya ve Türkiye‘de beklenen verimi gösteremedi. Krasic, Juventus‘ta 8 gol attı. Fenerbahçe‘de ise sadece Türkiye Kupası‘nda 1 gol atabildi.

 

 

RUSYA OLMAZSA İSPANYA

Öte yandan Krasic‘le ilgilenen kulüplerden biri de İspanya‘nın Elche kulübü. La Liga‘ya geçen sene yükselip düşme hattının iki sıra üstünde ligi tamamlayıp bu sene de La Liga‘da yer alan Elche, şu anda 11 haftanın ardından 9 puanla La Liga‘da 18. sırada yer alıyor.

Ligde özellikle alt sıralarda pek çok takımın birbiri ardına sıralanması Elche‘nin iyi bir transfer yapmaması durumunda sezon sonunda düşme korkusunu yine hissedeceği gerçeğini de gözler önüne seriyor.

Eurosport