SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 2014 Dünya Kupası’nda Almanya Milli Takımı’nın şampiyonada yaşadığını anlatan “Die Mannschaft” (Takım) adlı belgesel filmin galası yapıldı. Türk asıllı futbolcu Mesut Özil’in de yer aldığı Alman Milli Takım, Teknik Direktör Joachim Löw, FIFA Başkanı Sepp Blatter, Alman Futbol Federasyonu Başkanı Wolfgang Niersbach ve çok sayıda davetli gösterim öncesi kırmızı halıda yürüdü.

FIFA Başkanı Blatter bir gazetecinin 2022’de Dünya Kupası’nın Katar’da yapılıp yapılmayacağıyla ilgili sorusuna, “Benim görüşüme göre ve bilgime göre yapılacak. Bu benim de her zaman destek verdiğim FİFA’nın kararıydı. 2020 Dünya Kupası’nı Katar’da yapacağız. Söylenenler doğru değil. Diğer haberleri tekzip ettik. Ancak bazen tekzip etmek zor oluyor” cevabını verdi.

Türkiye Milli Takımı ile ilgili bir soruya karşılık da Blatter, Türkiye’de profesyonel futbolun çok güçlü olduğunu bildiğini belirtti. Futbolun cazip hale geldiği için herkes kazanmak istediğini ifade eden Blatter, “Türkler, 2002 Dünya Kupası’nda üçüncü olmuştu. Ben de oradaydım. Bunu tekrarlayabilmeleri lazım” dedi.

Yayınlanma Tarihi:10:37,