SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Taraftar isyanda çünkü ‘Kral Çıplak’

Bir zamanlar rakiplerin korkulu rüyası olan Burak Yılmaz, artık sarı-kırmızılıların kabusu! Tecrübeli forvet dünkü 90 dakikayı da tek bir olumlu hareket yapamadan tamamladı...

Güncellenme: 10:28, 09/11/2014
Taraftar isyanda çünkü ‘Kral Çıplak’

BURAK Yılmaz, 2012 yılında sarı-kırmızılı takıma transfer olmuştu. İlk sezon her şey toz pembeydi. Burak 24 golle krallık tacını bir kez daha takarken, Galatasaray şampiyonluğa ulaşıyordu. Geçen sezon Kral'ın performansı geriye gitti. Kritik maçlarda önemli goller kaçıran 29 yaşındaki yıldız, tacını Sivaslı Aatif'e devretti. Aslan da şampiyonluğu Fenerbahçe'ye kaptırdı. Burak bu sezona başlarken yeniden eski günlere döneceğinin sözünü vermişti. Yönetimde golcüsünün daha fazla motive olması için yıllık ücretini 3 milyon Euro'ya çıkardı.

Olumlu hareketi yok

ANCAK zam Burak'a yaramadı. Ligde 9, Şampiyonlar Ligi'nde 4 hafta geride kalırken yıldız isim takımın en kötülerinden birine dönüştü. Bir zamanlar rakiplerin korkulu rüyası olan Burak, artık sarı kırmızılı taraftarların uykularını kaçırmaya başladı. Buna rağmen onu hermaç ilk 11'e koyan Prandelli dün de aynısını yaptı. Tecrübeli forvet ise geleneği bozmadı dünkü 90 dakikayı da tek bir olumlu hareket yapamadan tamamladı. Kendine olan güvenini yitirdiği her halinden belli olan Burak, iki net pozisyondan yararlanamadı.