SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezonun en iyi F.Bahçe’si

9 Kasım 2014

FENERBAHÇE, sezonun en iyi futbolunu oynadı dün Rizespor önünde. Sağdan geldi, soldan geldi, ortadan delmeye çalıştı, şut attı, pres yaptı. Premier Lig takımlarından farksızdı. 90 dakika boyunca neredeyse tek kale oynadı. Farklı kazanacağı maçı 2-1 galip bitirdi.

RİZESPOR, kaleye isabetli tek şut bile atamadan golü buldu. Kadlec'in ayağından seken top Volkan'ın bakışları arasında ağlara giderken herkes şaşkındı. Zaten Kadıköy'e 1 puan için geldiği her halinden belli olan Rizespor kapandıkça kapandı, tüm kontrolü Fenerbahçe'nin eline bıraktı.

DİEGO'YU çok beğendim. Mükemmele yakın bir performans sergiledi. Top ayağına yakışıyor bir kere. Futbolu aklıyla oynuyor. Koşuyor, mücadele ediyor. En önemlisi kendini yere bırakan, bir gözü hakemde olan sözde yıldızlardan değil. Adrese teslim toplar attı, arkadaşlarına pozisyonlar hazırladı. Futbol resitali sundu, gelecek haftalarda bu takıma çok katkı vereceğini gösterdi.

RİZE kalecisi Serkan Kırıntılı'yı da es geçmeyelim. Fenerbahçe, dün 4-5 farklı galibiyet almadıysa bunu önleyen Serkan Kırıntılı'ydı. Yediği iki golde de çaresizdi. Bu performansıyla milli takımı kesinlikle hak ediyor.

ALPER dün tam bir joker olduğunu gösterdi. Sahada ayak basmadık yer bırakmadı. Meireles, gösterişsiz ama yararlı oynadı. Diego'nun gelişiyle Emre'nin yokluğu hiç hissedilmedi. Hasan Ali'yi izleyince Caner'in kıymetini daha iyi anlıyor insan.

EMENİKE dün biraz savruktu. Webo, her zamanki gibi sonradan girdi, Fenerbahçe'nin ihtiyacı olan altın dokunuşu yaptı. Ancak şunu da söyleyelim, Diego ile Fenerbahçe forvetleri arasında uyum sorunu var.

İSMAİL Kartal, takımı maça çok iyi hazırlamış. Takımın temposu yükseliyor. Dün yaptığı hamleleri de çok beğendim. Bir tebrik de Kartal'a.

SON sözüm hakem İlker Meral'e… İlker Meral, gördüğüm en kötü hakemlerden biri. Rezalet bir yönetim gösterdi. Zaten daha önceki birçok maçtan sabıkası var. Hadi maçın ilk yarısında ceza sahası içinde iki ayrı pozisyonda iki eli görmedin diyelim… Emenike'nin ceza sahası içinde düşürüldüğü gözünün önündeki penaltıyı nasıl çalmazsın? Buna penaltı çalmayacak hakemin lisansını yırtarlar. Kimse “Ama penaltı çaldı” demesin. Eğer pozisyon penaltıysa gerekirse bir maçta 10 tane de çalarsın.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek