SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karadeniz’de duygusal anlar

Trabzonspor'dan teknik direktör Vahid Halilhodzic'in ayrılmasının ardından takımın başında sahaya çıkan Jacques Bonnevay, galibiyeti Vahid Halilhodzic'e adadıklarını açıkladı. Bonnoveay, "Trabzonspor sevdalısı olarak ayrılıyoruz" dedi.

Güncellenme: 18:53, 09/11/2014
Karadeniz’de duygusal anlar

Trabzonspor’un, Torku Konyaspor’u 3-2 yendiği maç sonrası sahada duygusal anlar yaşandı. Trabzonsporlu oyuncular sahaya sorumlu olarak çıkan Jacques Bonnevay ve diğer teknik sorumlularına koştu. Oyuncularla teknik heyet birbirine sarıldı.

“TRABZONSPOR SEVDALISI OLARAK AYRILIYORUZ”

Maç sonrası karşılaşmayı değerlendiren Bonnevay, “Öncelikle değişik şartlar altında oynadık. Oyuncuları tebrik ediyoruz. Hakettiğimiz bir galibiyet. Takımımız üç gol attı, 2 top direkten döndü. Hüzünlü bir şekilde ayrılıyoruz. Duygusal anlar yaşadık, Trabzonspor’dan ayrılsak da Trabzlonspor sevdalısı ve taraftarı olarak ayrılacağız” diye konuştu.

Galibiyetin çok önemli olduğunu vurgulayan Bonnovey, “Futbolda bazı şeyler gelmediğinde gitmek zorunda kalıyorsunuz. Biz de ayrılmak zorundayız. Yöneticiler, kalmamız için ellerinden geleni yaptılar. Ama bu akşamki galibiyet bizi 12 puana çıkarttı. Takımı iyi bir yerde bıraktık. Herkese teşekkürler. Son söz olarak da bu akşam ki galibiyeti arkadaşımız dostumuz Vahid hocaya adıyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

KONYA’DA HAYAL KIRIKLIĞI

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise maçın skorunun kendileri için hayal kırıklığıyla sonuçlanırken, “En önemlisi bize yön gösterecek bir maçtı. Teknik direktörün ayrılması olumlu olumsuz bilinmezlerle doludur. Ancak Trabzonspor beklediğimiz gibi değildi. Direk kaleye gitmeye çalışan, sürekli öne doğru giden, sürekli oyunu kontrol etmeye çalışan bir takım vardı. Buna rağmen kollektif ve kompakt olarak oynadık” dedi.

Maçta öne geçtiklerini vurgulayan Kocaman, “Öne geçtik ancak penaltı Trabzonspor’u maçın içine soktu. Bu süreçte Süper Lig düzeyinde sert bir takım olmamız gerekirken, -tekme tokat olarak değil tabiiki- biraz daha üst düzey olmamız gerekirdi. Trabzonspor ritmi aldı. İlk yarı onlar adına her şey daha olumluydu. 2. yarı hemen maçın başında gelen gol bizi maça bağladı. Son gole kadar da ritim bizim yanındaydı. Ancak biz golü ararken usta işi bir gol buldular ve biz buna karşılık veremedik. Maç başına dönecek olursak, bizim için yön verecek bir maçtı onun için hayal kırıklığı oldu. Şu anda bir iki adım geriden aynı yöne gitmeye çalışacağız” diye sözlerini bitirdi.