SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İki farklı Galatasaray

GALATASARAYLI taraftarların ve camianın beklediği o özlenen futbol nihayet dün akşam ilk yarıda kendini gösterdi. Arsenal'den, 2 kez Dortmund'dan ve Başakşehir'den 4'er gol yemesi bir yana oynadıkları kötü futbolla taraftarların tepkisini çeken sarı-kırmızılı oyuncular bambaşka bir kimlikle sahaya çıkmışlardı. Galatasaray her anlamda büyük takım olduğunu gösterdi…

İŞÇİ şehri olan vemütevazi kadrosuyla mücadele eden Karabük sınavı, Prandelli'nin adeta kader maçı haline gelmişti.Bir avuç Galatasaray taraftarı ise her şeye rağmen takımlarını yalnız bırakmamış, desteklemek için 450 km. yol tepmişti. Melo ‘maestro' gibi 3'TE Hakan topu geriye atmak isterken top kornere gitti. Sneijder'in kullandığı kornere iyi zamanlama ile yükselen Chedjou nefis bir kafa vuruşu ile golünü attı: 0-1.Maçın ilk çeyreğindeMelo; takımını bir ‘maestro' gibi yönlendirdi.Dzemaili ve Sneijder hemileride pres yaptı, hemde Burak Yılmaz'ı fazlasıyla besledi.Kral ise iki net gol fırsatından yararlanamadı. Sneijder çıkartılır mı?

İLK yarıda izlediğimiz; o istekli, galibiyet için sahaya çıkmış Galatasaray gitti, yerine bambaşka bir Galatasaray geldi. 59'da Burak defansına yardımiçin geldi, top kornere çıktı. Eski birGalatasaraylı Emre Güngör iyi yükseldi ve durumu eşitledi: 1-1.Golden sonra panik yapan sarı-kırmızılıların yaptığı hatalara bir de Prandelli'nin Sneijder'i oyundan alması eklendi. Neyse ki, tek forvetten vazgeçip Umut'u oyuna aldı. Meyvesini de 71'de aldı. Günün çalışkan ismi Dzemaili nefis pas attı, golün adı ‘Umut' oldu: 1-2. Aslan hayati bir 3 puan daha kazandı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek