SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her fırsatta Vahid Halilhodzic'e destek olmaya çalışan Trabzonspor yönetiminin sabrını Lokeren maçı taşırdı…

 

Tecrübeli çalıştırıcının bu karşılaşmada bu sezon 3. kez tribüne gönderilmesi ve 90+4'te Cardozo'yu oyuna aldırması iplerin kopmasında önemli etken oldu. Yöneticiler, bu maçın ardından direkt Fransa'ya gitmesini bekledikleri Boşnak hocanın takımla Trabzon'a dönmesine de şaşırdılar.

3 YILLIK PARA İSTEDİ

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, yakın arkadaşı da olan Halilhodzic'in kötü gidişatı bir türlü durduramaması ve ayrıca oyuncularla da iletişimdeki kopukluğuna artık kayıtsız kalamazken ligde alınan kötü sonuçlarla ilgili de sitem etti…

Hacıosmanoğlu, Boşnak hocaya tepkisini son olarak, “Senin yüzünden sokağa çıkamaz hale geldim” diyerek gösterirken Halilhodzic'in sözleşmesi dün yapılan tazminat pazarlığı sonrası feshedildi. Halilhodzic ilk olarak sözleşmesinin sonuna kadar alacağı, yani 3 sezonluk parayı istedi. Ancak yapılan görüşmeler sonrasında bu yılki parasını almaya ikna edildi. Buna göre Trabzonspor, deneyimli çalıştırıcıya 1.6 milyon Euro tazminat ödeyecek.

Kulübün basın sözcüsü Yakup Aslan'ın öğlen yaptığı “Halilhodzic ile anlaşarak sözleşmeyi karşılıklı olarak sonlandırdık” açıklamasının ardından bu gelişme akşam ise kulüp tarafından resmen açıklandı.

 

YANAL’A MUHALEFET VAR

Trabzonspor yönetimini bekleyen en zor iş yeni teknik direktörü belirlemek…

Trabzon'da olduğu iddia edilen Ersun Yanal ile her konuda anlaşan başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'na sadece yönetimdeki arkadaşları değil aynı zamanda bordo-mavili camiada da büyük tepki var.

Başta, YanalUEFA'ya şikâyet eden kulübün hukuk kurulu, tecrübeli hocaya karşı. Buna karşın başkan Yanal'ı istiyor ama yönetimde Eskişehir Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, bordo-mavililerin efsanevi golcüsü ve eski hocası Hami Mandıralı ve Mustafa Denizli'nin isimlerini öne sürenler de var.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:11:46,