SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’da kritik toplantı

Ersun Yanal ile her konuda anlaşan bordo-mavili yönetim, bugün olağanüstü toplantı yapacak. Ardından ise "Sizden memnun değiliz" denilerek Halilhodzic'ten istifası istenecek.

Güncellenme: 12:02, 08/11/2014
Trabzon’da kritik toplantı

Trabzonspor’da büyük hayallerle takımın başına getirilen Vahid Halilhodzic rüzgarı erken dindi.

Ligdeki başarısız sonuçlar ve futbolculara yönelik tavırları nedeniyle hedef tahtasına konulan Boşnak çalıştırıcı ile artık çalışmama kararı alan yönetim, Ersun Yanal ile prensipte anlaştı. Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, haberlerin doğruluğunu kabul etmese de Yanal, teklif aldığını açıklamıştı. Yanal’ın bu açıklamasıyla Halilhodzic’in dolaylı yollardan istifa etmesinin sağlanması amaçlandı. Ancak Boşnak hoca, istifa etmedi. Şimdi gözler yönetimin bugün yapacağı toplantıya çevrildi.

Bugün yönetimin, ayrılık kararı alacağı Halilhodzic’e, “Sizden memnun değiliz. İstifanızı verin” diyeceği öğrenildi. Halilhodzic eğer istifa etmezse masaya bu kez pazarlık kartı konularak yollar ayrılacak.

KADERİN CİLVESİ

Trabzonspor geçen yıl Avrupa Ligi’nde mücadele ederken deplasmanda oynayacağı Lazio maçı öncesinde Halilhodzic ile görüşüldüğünü öğrenen Mustafa Akçay, istifanın eşiğinden dönmüştü. Bugün de yine bir Avrupa maçı öncesinde Trabzonspor, kötü gidişin sorumlusu olarak gördüğü Halilhodzic’i göndermek için Yanal ile anlaştı.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:11:02,