SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Kartal’a çılgın prim

Başkan Aziz Yıldırım boş mukaveleye imza atan İsmail Kartal’ın takımı şampiyon yapması halinde sezon sonunda 2 milyon 400 bin TL yıllık ücretin yanı sıra 1 milyon TL de şampiyonluk primi vermeyi kararlaştırdı.

Güncellenme: 12:07, 08/11/2014
İsmail Kartal’a çılgın prim

Fenerbahçe'de başkan Aziz Yıldırım, boş mukaveleye imza atan teknik direktör İsmail Kartal'a sezon sonunda büyük bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor.

Kartal bugüne kadar görev yaptığı dönemlerde yıllık ortalama 300 bin TL'nin üzerinde para kazanamamıştı. Zaten bundan dolayı da Kartal, Ersun Yanal ile devam kararı alındığında Fenerbahçe'den ayrılmaya niyetlenmiş ve başka bir takımda teknik direktör olarak görev yapmayı istemişti. Ancak Yanal ile yollar aniden ayrılıca, bu önemli görev İsmail Kartal'a kaldı.

Habertürk’ter Ferudun Niğdelioğlu imzasıyla verilen habere göre; Başkan Aziz Yıldırım, sezon sonunda şampiyon olunması halinde, 1 yıllık boş mukaveleye imza atan Kartal için kesenin ağzını açacak. Tecrübeli hocaya 2 milyon 400 bin TL yıllık ücret verecek olan Yıldırım, takımı şampiyon yaptığı anda 1 milyon TL şampiyonluk primi de ödeyecek.

‘BİZİ ŞAMPİYON YAPSIN…'

Teknik direktör İsmail Kartal'ın çalışmalarından çok memnun kalan başkan Aziz Yıldırım; tecrübeli hocanın ilk 8 hafta için planladığı her şeyin harfiyen yerine gelmesinden dolayı da çok mutlu oldu. Yıldırım'ın “Hoca takımı hele bir şampiyon yapsın; o zaman bizi mutlu edecek olan İsmail'i ben de mutlu edeceğim” diyerek Kartal'a tam destek verdiği öğrenildi.

Habertürk