SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alibeyköy Stadı’nda oynanan mücadeleye Beşiktaş, Erkan Çınar, Kerem Kalafat, Rıdvan Yılmaz, Berkan Deliç, Emirhan Sırkıntı, Ahmet Emin Aksakal, İlkay İşler, Adem Bekir Ataş, Arafat Akgün, Batuhan Özma ve Oğuzhan Akgün ilk onbiriyle başladı.

Maça siyah-beyazlılar başladı. Karşılaşmanın başında Oğuzhan ile hücum yapan Beşiktaş, pozisyonu değerlendiremedi. Rıdvan’ın savunmadan pasını Oğuzhan’a verdi. Oğuzhan’ın pasında İlkay, uygun pozisyonda rakip savunmaya takıldı. Karşılıklı pozisyonlarla geçen mücadelede iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı. Orta alanda gelişen atakta İlkay, ceza sahasının dışından attığı golle takımını 1-0 öne geçirdi. Golden sonra ataklarını sıklaştıran Beşiktaş pozisyonlardan faydalanamadı. Sol kanattan gelişen atakta Ahmet Emin’in şutu auta çıktı. Baskılı bir oyun sergiyelen siyah-beyazlılar, ilk yarıyı İlkay’ın golüyle 1-0 önde tamamladı.

İkinci yarıya hızlı başlayan Beşiktaş, sağ kanattan İlkay ile bulduğu pozisyonda rakip savunmayı geçemedi. Orta saha mücadeleysiyle geçen ikinci yarıda iki takım da birbibirine üstünlük sağlamakta zorlandı. Çekişmeli geçen mücadelede siyah-beyazlılar, baskılı oyunuyla rakibine gol izni vermedi ve sahadan 1-0 galip ayrıldı.