SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şampiyona büyük ayıp

Ünal Aysal, Avrupa şampiyonu olan kadın basketbolculara 600 bin dolar prim sözü verdi. Yönetim tutanaklarına geçmeyen bu vaadi yeni yönetim kabul etmedi.

Güncellenme: 11:16, 07/11/2014
Şampiyona büyük ayıp

Sabah gazetesinin haberine göre G.Saray’da Ünal Aysal döneminin enkazını kaldırmak ve verilen sözleri yerine getirmek Duygun Yarsuvat yönetimine düştü. Geçen sezon basketbolda tarih yazan ve 3 kupa birden kazanan Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’na Ünal Aysal’ın verdiği prim sözünü tutmadığı ortaya çıktı. Avrupa Şampiyonu olan kadroya 600 bin dolar prim sözü veren Aysal’ın bu sözünün yönetim tutanaklarına geçmemesi sebebiyle yeni gelen yönetimi zor durumda bıraktığı öğrenildi.

Basketbol şubesinin mali durumunu masaya yatıran yönetim, oyuncuların alacaklarını banka hesaplarına geçerken, 600 bin dolarlık prim skandalı ortaya çıktı. Basketbol şubesinin eski başkan Ünal Aysal’ın bu primi söz verdiğini iletmesi sonrasında, Duygun Yarsuvat ve ekibi bu rakamı ödemeye yanaşmadı. Futbolda da benzer bir sorun Sneijder ile yaşanmış, eski başkan Aysal, Sneijder’e 3 yıllık sözleşme uzatma sözü vermiş ancak yerine getirmemişti.

Sabah