SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kaptanı Emre Belözoğlu, Atletico Madrid'de birlikte forma giydiği Diego'nun hazır bir takıma gelmenin sıkıntılarını yaşadığını belirtti.

 

Emre, kendisinin de benzer bir süreçten geçtiğini belirterek şunları söyledi:

“Ben de Atletico'ya transfer olduğumda aynı durumu yaşadım. Avrupa şampiyonluğunu yakalamış, İspanya'nın en iyi takımlarından birine transfer oldum. Hazır bir takımdı. 6-7 maç kadroya giremedim ya da forma bulamadım. Zamanla şans yakaladım. Diego'nun durumu da buna benzer. Hazır ve oturmuş bir takıma geldi. Biraz zamana ihtiyacı var. Ben kendisine, diğer arkaşlarıma olduğu gibi yardımcı olmaya çalışıyorum. Yavaş yavaş adapte olacak ve kalitesini gösterecektir.”

 

“KRONİK SAKAT DEĞİLİM”

Tecrübeli futbolcu, sık sakatlanması ve maçlarda 90 dakikayı tamamlayamaması ile ilgili de konuştu. Konuyla ilgili itirafta da bulunan Eme Belözoğlu son haftalarda takımın kritik maçlara çıktığını ve bu yüzden arkadaşlarını yalnız bırakmak istemediğini belirterek, “Açıkçası tam hazır olmadan, sakat sakat oynadım” ifadesini kullandı.

Adalesinde problem olduğu yıllardır konuşulan milli futbolcu, “Kronik sakatlığın var mı?” sorusuna ise “Kronik sakatlığı olan futbolcu 30 yaşından sonra oynayamaz. Benim böyle bir durumum yok. Son haftalarda bazı maçlara tam olarak hazır olmadan çıktım. Bu yüzden bir türlü gerçek anlamda iyileşemedim. Şimdi tedavi olup dinleniyorum. İki hafta oynamazsam tam olarak sağlığıma kavuşurum” dedi.

 

“CANIM HOCAM DİYORUM”

Emre Belözoğlu son olarak derbi maçta hakem Bülent Yıldırım'ın kendisine “Emreciğim” dediği yolundaki iddiaları içinse, “Ben de hakemlere karşı çok nazik konuşuyorum. Canım hocam diyorum mesela. Belki ekrandan bu durum farklı algılanıyor ama ben hakemlere karşı her zaman saygılıyım” yorumunu yaptı.

 

Milliyet