SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Afrika Demba Ba’yı konuşuyor

Afrika basını, Demba Ba’nın sakatlığı nedeniyle milli takıma davet edilmediği haftada Beşiktaş formasıyla attığı iki golü tartışıyor.

Güncellenme: 11:47, 07/11/2014
Afrika Demba Ba’yı konuşuyor

Senegal Milli Takımı'nın 2015 Afrika Uluslar Kupası Elemeleri kapsamında Mısır ve Botsvana ile oynayacağı maçların aday kadrosuna sakatlığı nedeniyle davet edilmeyen Demba Ba, Beşiktaş ile Partizan'a iki gol atınca Afrika basınında kendine yer buldu.

 

Africanfootball.com sitesinden Stephane DeSaintsalvy'nin haberinde, Senegal Teknik Direktörü Alain Giresse'in sakatlık nedeniyle Demba Ba'yı kadroya almadığı ancak yıldız oyuncunun Beşiktaş formasıyla iki gol attığı ifadeleri yer alıyor.

Haberde, Giresse'in “Demba Ba'nın yokluğunun nedeni belli. Ayak bileğinden sakatlık geçirmişti ve geri dönüşü için zamana ihtiyacı var. Kendisiyle hiçbir sorunum yok” ifadeleri yer alıyor.

Demba Ba ise Partizan maçından sonra, “Koç sakatlığım hakkında bilgi almak için beni aradı. Her şeyin yolunda gittiğini kendisine söyledim. Milli takımdan döndükten sonra Beşiktaş ile iyi maçlar çıkarttım. Sakatlıktan tamamen kurtuldum. Koç beni takıma çağırmak isteseydi, çağırırdı” dedi ve bu sorunu başka bir boyuta taşıdı.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:10:59,