SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Muslera’nın yerine Mert gelsin”

Yıllarca Galatasaray ve A Milli Takım'ın kalesini başarıyla koruyan Hayrettin Demirbaş, Fenerbahçe kalecisi Mert Günok'un birinci sınıfı bir kaleci olduğunu ve Manchester United'ta birinci kaleci olarak oynayabilecek düzeyde olduğunu söyledi.

Güncellenme: 14:05, 06/11/2014
“Muslera’nın yerine Mert gelsin”

Radyospor’da canlı yayın konuğu olan Demirbaş, “Sinan Bolat iyi bir kaleci; ama Muslera giderse Sinan’nın yanında direkt oynayabilecek bir başka kaleci gerekir. Ben 6 sene tek başıma oynadım Galatasaray’ın kalesinde. Beni yerden yere vururlar; ama benim 6 sene de oynamadığım maç sayısı bir buçuktur. Büyük takımlarda her zaman iki tane kaleci olmak zorundadır. Atan ve tutan çok önemli.

Ben Galatasaray’ın yerinde olsam. Bir dakika düşünmem alırım. Muslera’dan çok daha iyi kaleci. Oynasın herkes görür. Fiziği çok iyi. Ayakları raket gibi. Van der Sar stili bir kaleci. Bence Manchester United’in kalecisi De Gea’dan da daha iyi. Çok teknik birinci sınıf. Muslera giderse gitsin. Biz 11 senede 5 şampiyonluk yaşadık. Adamın bir senede aldığı parayı biz bir senede aldık. Neden? ‘Sen bizim çocuğumuzsun’ dendi. Biz hiç düşünmedik. Ben bundan gurur duyuyorum. Ben Galatasaraylıyım. Galatasaray isimlerin üzerinde kalmamalı. Galatasaray her zaman futbolcu bulur” dedi.