SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
İtalyan devi Muslera için geliyor

İtalyan devi Muslera için geliyor

Bu sezon Cesare Prandelli önderliğinde Şampiyonlar Ligi'nde skandal sonuçlar alan, ligde de 2. sırada yer almasına rağmen oynadığı futbolla bir türlü taraftarları memnun edemeyen Galatasaray'da kaleci Fernando Muslera'nın talibi çıktı.

İtalya’nın yüksek tirajlı spor gazetelerinden Tuttosport’un haberine göre, sezon başında kalesini Real Madrid’den transfer edilen İspanyol file bekçisi Diego Lopez’e emanet eden AC Milan, bu sefer de Fernando Muslera’yı gündemine aldı.

AC Milan’ın Muslera için 13 milyon euro’luk bir teklif yapmaya hazırlandığını iddia eden İtalyanlar, maddi sıkıntılar yaşayan Galatasaray’ın bu teklifi reddedemeyeceğini öne sürdü.

2011 sezonun başında İtalyan ekibi Lazio’dan para+oyuncu karşılığında transfer edilen Uruguaylı kaleci, Galatasaray’daki ilk üç sezonunda oldukça başarılı bir performans sergilemiş, Sarı Kırmızılı ekibin yıllardır süregelen kaleci sıkıntısına adeta ilaç olmuştu.

Başarılı performansından dolayı geçtiğimiz sezon iyileştirilmiş bir sözleşmeyle ödüllendirilen 28 yaşındaki kaleci, bu sezon özellikle Şampiyonlar Ligi’nde kendisinden beklenen performansı gösteremese de Galatasaray taraftarının takımdan ayrılmasını görmek isteyeceği son isimlerin arasında yer alıyor.

AMKSPOR