SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sosa kanser tedavisi gördü!

Balıkesirspor maçında sol diz iç bağları zedelenen Arjantinli yıldıza Dr. Ertuğrul Karanlık, kanser hastalarına yapılan bir tedaviyi uyguladı. Tangocu bu şekilde kısa sürede sahalara dönüş yaptı.

Güncellenme: 10:53, 05/11/2014
Sosa kanser tedavisi gördü!

Ersoy ÖZDEM / AMK

Beşiktaş’ın sezon başında son anlarda transfer ettiği Jose Sosa, 5 Ekim'de oynanan Balıkesirspor maçında dizinden sakatlanmış, ilk kontrollerde 2-3 ay kadar takımdan ayrı kalacağı açıklanmıştı. Bu gelişme hem teknik heyeti hemde taraftarları hayal kırıklığına uğratmış, tecrübeli futbolcunun sakat sakat transfer edildiği dedikoduları da ayyuka çıkmıştı.

Ancak korkulan olmadı; Tangocu ne müzmin sakattı ne de oynayamadığı süre 2 ayı buldu. Sosa 1 ay bile geçmeden iyileşti ve 2 Kasım'daki Fenerbahçe derbisinin ikinci yarısında sahaya çıktı. Bu sihirli iyileşmenin sırrının ise kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık olduğu ortaya çıktı. Sosa'ya kanser tedavisinde uygulanan bir yöntem denediklerini söyleyen Karanlık, “Çekilen MR'ı sonra hemen Almanya'ya gönderdim ve gelen cevap ‘İç bağların tamamen koptuğu' yöndeydi. Bir ilke imza attık. Sosa'nın kemiğinden kan alarak bağlara enjekte ettik. Bu tedavi ilk defa uygulandı. Aslında kanser hastalarına uygulanan bir tedavi” dedi.

“GÖZÜMÜ ALAMADIM”

Daha önce de yaptığı tedavilerle adı ‘sihirbaz doktor'a çıkan Ertuğrul Karanlık, F.Bahçe derbisinde gözünü Sosa'dan alamadığını söyleyerek sözlerini şöyle noktaladı: Ben oynamasını istemedim. Aslında tedavisi tambitmedi ama kendisi hocamızla görüşerek kendini iyi hissettiğini söyledi ve oynadı…

Yayınlanma Tarihi:08:59,