SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor‘un yarın deplasmanda UEFA Avrupa Ligi L Grubu’nda karşılaşacağı Lokeren‘in Teknik Direktörü Peter Maes‘in düzenlediği basın toplantısında skandal bir olaya imza atıldı.

 

Basın toplantısında Türkçe tercümanın yer almaması sıkıntılara yol açtı. Trabzonspor Kulübü yetkilileri, konuyu UEFA temsilcisine aktararak bundan sonraki toplantı için aksaklığın giderilmesini istediler.

Tercümanın olmadığı basın toplantısında Trabzonspor ile oynayacakları maçı değerlendiren Maes kazanmak mecburiyetinde oldukları bir maç oynayacaklarını söyledi. Gruplarında lider Legia Varşova‘nın rahat bir konumda olduğunu dile getiren Maes,Trabzonspor da güçlü bir takım ama biz bu maça iyi hazırlandık. Lokeren için çok önemli bir maç” dedi.

 

Maes, Trabzonspor‘un çok kaliteli bir takım olduğunu ve bu kalitesine göre de iyi bir oyun sergilediğini kaydederek, “Dün Arsenal-Anderlecht maçında olduğu gibi futbolda her şey olabilir.Yarın kazanmak mecburiyetinde olduğumuz bir karşılaşma oynayacağız. Hans Vanaken, cezası nedeniyle oynamayacak ama yerine oynayacak oyuncumuz da elinden geleni yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:17:00,