SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Queens Park Rangers’da forma giyen Rio Ferdinand, Twitter’daki mesajları nedeniyle aldığı 3 maçlık men cezasına itiraz etmeyecek.

İngiliz basınına konuşan Ferdinand, sosyal paylaşım sitesi Twitter’da attığı mesajın şaka niyetli olmasına rağmen ceza aldığını ve böyle durumlarda yapılan itirazın genelde reddedildiğini belirterek, “Para ve zaman kaybı olacağı için itiraz etmeyeceğim” dedi.

İngiltere Futbol Federasyonu da Ferdinand’a geçen hafta verdiği 3 maç men ve 25 bin sterlin para cezalarının gerekçeli nedenini açıkladı.

Açıklamada, 35 yaşındaki İngiliz futbolcunun Twitter’da yaklaşık 6 milyon takipçisi bulunduğu vurgulanarak, “Deneyimi bir Twitter kullanıcısı olarak Bay Ferdinand’ın daha dikkatli olması gerekirdi. O, şüphesiz gençlerin örnek aldığı bir insan. Bu nedenle sorumluluğu da daha büyük” ifadeleri kullanıldı.

Bir dönem İngiltere Milli Takımı’nda da forma giyen Ferdinand, eylül başlarında bir Twitter kullanıcısının yazdığı “Queens Park Rangers belki ihtiyacı olan daha iyi bir savunma oyuncusunu transfer edebilir” ifadelerine “Anneni getir o daha iyi oynar” şeklinde karşılık vermişti.

Yayınlanma Tarihi:17:50,