SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilyalı yıldıza şok soruşturma!

Brezilyalı eski milli futbolcu Adriano Leite Ribeiro hakkında ülkesinde uyuşturucu dağıtımı trafiğine karıştığı iddiasıyla soruşturma açıldı.

Güncellenme: 12:38, 05/11/2014
Brezilyalı yıldıza şok soruşturma!

Brezilyalı eski milli futbolcu Adriano Leite Ribeiro için ülkesinde uyuşturucu dağıtımı trafiğine karıştığı iddiası ile soruşturma açıldı.

 

Brezilya basınında yer alan haberlere göre, ülkesindeki bir uyuşturucu tacirine motosiklet hediye ettiği öne sürülen Adriano hakkında, bu motosikletin uyuşturucu trafiğinde kullanıldığı iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Rio de Janeiro‘da polis tarafından sorgulanan 32 yaşındaki futbolcunun ülkeden ayrılmasını engellemek için pasaportuna el konuldu. Adriano mahkeme önünde suçlu bulunması halinde 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

Adriano daha önce de 2010’da bir uyuşturucu satıcısının annesine ait olduğu iddia edilen ve dağıtımda kullanıldığı öne sürülen bir motosiklet satın aldığı gerekçesiyle soruşturma geçirmişti.

 

FRANSA’YA GİTMİŞTİ

Kariyerinde en önemli çıkışı İtalya‘nın Parma ile Inter kulüplerinde yaşayan ve çıktığı 152 karşılaşmada 70 kez fileleri havalandıran Adriano, daha sonra düşüş yaşamış ve formasını giydiği ülkesindeki Corinthians, Flamengo ve Atletico Paranaense gibi takımlarda da çok az forma şansı bulabilmişti.

Nisan ayından bu yana futboldan uzak olan ve Fransa İkinci Futbol Ligi takımlarından Le Havre ile anlaşarak yeşil sahalara dönmesi beklenen tecrübeli oyuncu, geride kalan günlerde bu kulüple görüşmek için Fransa‘ya gitmişti.

Yayınlanma Tarihi:12:31,