SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akşam Gazetesi’nin haberine göre; Beşiktaş yönetimi Emre Belözoğlu‘nun PFDK‘ya sevk edilmemesinden sonra bir araya gelip tarihi bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Başkan Fikret Orman, Emre kararını duyar duymaz oldukça sinirlenirken yönetim kurulu ile 2 saat zirve yaptı ve eylem planını belirledi. Akaretler‘deki kulüp binasında masaya yatırılan konular ve kararlar şöyle:

PFDK’YA GİTMEMESİ FUTBOL KATLİAMI

Emre Belözoğlu‘nun bu kadar bariz küfürlere rağmen PFDK‘ya gönderilmemesi bir futbol katliamıdır. Bariz bir şekilde 5 kez küfreden oyuncunun ceza almaması için 2 neden olabilir.

1-) Emre ceza almasın diye talimat mı geldi?

2-) Deliller karartıldı. Hem hakem hem temsilci hem gözlemci raporlarında bir satır yer almaması inanınılır gibi değil.

TELEFONUNA KAYDETTİ, YAZMADI

Berkan Gocay‘ın da içinde olduğu koridor kavgasında temsilci Aydın İpek, cep telefonuna bile olayları kaydetti. Ancak anlıyoruz ki, raporlarda Emre‘yle ilgili hiçbir ifade ve eylem yok. Bu olacak iş değil ve İpek‘e belli ki baskı yapılmış. Bu baskıyı kim yaptı? Kulüpler mi, TFF mi?

 

DİDİK DİDİK İNCELEME OLACAK

Bu olay açıkça göstermektedir ki, Beşiktaş aleyhine hata yapan isimler, hakem, gözlemci, temsilci kim olursa olsun ödüllendirilmektedir. Bu isimlerin bundan sonra yakın mercek altına alınması, yasal zemin çerçevesinde her şeylerinin takip edilmesi ve bundan sonraki performanslarının masaya yatırılıp ortaya çıkan sonuçlar BJK TV’de gündeme getirilecek.

KARA LİSTEDE DÖRT HAKEM VAR

Bu saatten sonra Demba Ba‘ya yapılan penaltıyı gözünün önünde görmeyen ilave çizgi hakem Hüseyin Sabancı, Veli‘nin Emre ve Meireles tarafından boğazlanmasını görmeyen 4. hakem Serkan Gençerler, Bülent Yıldırım‘a 8.3 notu veren gözlemci İlhami Kaplan, kötü bir yönetim gösteren Bülent Yıldırım, Beşiktaş‘ın kara listesindedir. MHK bu isimleri Beşiktaş‘ın maçlarına atamasın.

 

HÜSEYİN GÖÇEK DE BİZİ YAKIYOR

Ali Sabancı ve Hüseyin Göçek‘i de de maçlarımızda istemiyoruz. Göçek bizim maçta aleyhimize hatalar yapıp ertesi haftalarda ödül gibi Galatasaray maçlarına verilmekte ve ödüllendirilmektedir. Geriye dönük baktığımızda operasyon orta hakemler üzerinde değil, yardımcı ve temsilciler üzerinden yapılmaktadır. Buna özellikle bu haftadan sonra aşırı dikkat edilmelidir.

Yayınlanma Tarihi:15:58,