SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Başkanım şu Emre’ye söyleyin…’

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında açılan 'tehdit' ve 'hakaret' davasında 'müşteki' sıfatıyla ifade veren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, adliyede büyük bir sürprizle karşılaştı. Bir vatandaş Yıldırım'ın yanına gelip, "Aziz baba, ben Galatasaraylıyım ama iyi adamsın. Şu Emre'ye söyleyin, fazla küfür etmesin" dedi.

Güncellenme: 18:02, 05/11/2014
‘Başkanım şu Emre’ye söyleyin…’

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Trabzonspor Başkanı İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu'nun “sanık” olarak yargılandığı davada “müşteki” (şikayetçi) sıfatıyla ifade verdi.

Avukatı Abdurrahim Erol ile birlikte Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na gelen Yıldırım, Anadolu 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen talimat duruşmasında “müşteki” sıfatı ile ifade verdi. Duruşma salonunda kısa bir süre kalan Yıldırım'ın “Şikayetim devam ediyor” dediği öğrenildi.

HAKARET VE TEHDİT SUÇLAMASI

Duruşmanın esas görüldüğü yer ise Trabzon 5. Asliye Ceza Mahkemesi… Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Trabzonspor Kulübü'nün 68. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun Aziz Yıldırım'a yönelik ‘tehdit’ ve ‘hakaret’ suçlarını işlediği gerekçesiyle dava açılmıştı.

“BAŞKANIM ŞU EMRE’YE SÖYLEYİN…”

Aziz Yıldırım adliyeden çıkarken bir vatandaş, “Aziz baba ben Galatasaraylıyım ama iyi adamsın” diyerek tokalaştı. Yıldırım'ın peşinden ilerleyen bu kişinin, “Başkanım şu Emre'ye söyleyin, fazla küfür etmesin” dediği de duyuldu.

Bu arada yakasında polis rozeti olan bir koruma, “Özel işleriyle ilgili geldi, çekmenize gerek yok” diyerek görüntü alınmasına engel olmaya çalıştı. Aziz Yıldırım, açıklama yapmadan aracına binerek adliyeden ayrıldı.

Yayınlanma Tarihi:17:56,