SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Albayrak, TFF’yi eleştirerek “Süper Lig, Süleyman Seba’nın adına yakışır biçimde yönetilmiyor” dedi. Siyah beyazlı yönetici, Türk futboluna pozitif etki adına bugüne kadar haksızlıklara karşı dahi sustuklarını ama artık susmayacaklarını da söyledi.

Beşiktaş’ta tepki dinmiyor! Bilic’in “Bana 5 kez küfretti” diye suçladığı Emre Belözoğlu’nun PFDK’ya sevkedilmemesi ama diğer yandan saha içinde küfrettiği için Gökhan Töre’nin 3 maçla cezalandırılıyor olması, siyah beyazlıları daha da kızdırdı! Konuyla ilgili toplanan Beşiktaş Yönetimi adına açıklaması Metin Albayrak yaptı. Albayrak, bu lige Süleyman Seba adının yakışmadığını söyledi.

2.5 yıldır Fikret Orman döneminde haksızlığa uğradıkları maçlardan sonra bile konuşmadıklarını, Türk futboluna olumlu katkı adına nazik olmaya çalıştıklarını vurgulayan Albayrak, bu konuda basının bile sorularıyla karşılaştıklarını hatırlattı. “Sizlerin de soruları oluyordu. ‘Bu kadar haksızlık yapılıyor, niye bu kadar naziksiniz?’ diye. Misal 3-1 yenildiğimiz Rize maçında bile penaltımız verilmemişti ama kötü oynamıştık. Ben de ‘Önce kendimize bakmalıyız’ demiştim” ifadelerin kullanan Albayrak, ardından sözü Fenerbahçe’ye getirdi.

“Türk futbolunun ve Türk Milli Takımı’nın daha iyi yerlere gelmesini istiyorsak, Türk sporunu yönetenlerin söylemlerinin olumlu olması gerekiyor. Ancak bazı rakiplerin Bazı yöneticilerinin Türk futboluyla alakalı olarak söylemlerin doğru olmadığını görmekteyiz” diyen siyah beyazlı yönetici, Fenerbahçeli mevkidaşlarını da eleştirdi. Yönetimlerin açıklamalarının futbolcuların açıklamalıran da yansıdığını belirten Albayrak, “Bizim açıklamalarımız oyuncularımıza yansıyor. Fenerbahçe’de de yöneticilerin açıklamaları Volkan, Emre gibi oyunculara yansımış. Sanırız Volkan ve Emre kendi yöneticilerinin ağzından konuşmayı adet edinmişler” dedi.

Albayrak, Futbol Federasyonu’nu da eleştirdi: “Buradan Federasyon ve kurularına da seslenmek istiyoruz. Biz Türkiye’de şu anda oynanan futbolda Süleyman Seba’nın adına layık bir düzen sergilediklerini görmüyoruz. Adaletsizlik, haksızlık ve eşitsizlik var maçlarda…”

Beşiktaş Futbol Şube Sorumlusu Mete Vardar’a tek bir temsilcinin raporuna dayanılarak 60 gün ceza verildiğini ve şahitleriyle birlikte Tahkim’de sözlü savunma yapma talebinin reddedildiğini belirten Albayrak “Bize sözlü savunmayı bile çok gördüler. Eğer bir insanın savunma hakkını bile çok görüyorlarsa biz burada Beşiktaş camiası olarak susmayacağız. Başkanımız ‘Tarz değiştirdik’ derken bunu söylüyordu. Biz bugüne kadar konuşmuyorduk ama maalesef bakıyoruz ki haksızlıklar hep bize oluyor. Biz de konuşmaya karar verdik ve her şekilde konuşacağız” dedi.

Yayınlanma Tarihi:19:21,