SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'nin derbi galibiyetinin ardında birçok önemli detay yatıyor.

Gençlerbirliği maçı sonrası tam gün mesaiye geçen sarı-lacivertli takım geçtiğimiz hafta gerçek anlamda kenetlendi. Sabah 10.00'da biraraya gelen futbolcular akşam 17.00'a kadar çalıştı, birlikte zaman harcadı. Hatta annesini kaybeden Webo'nun da acısına tüm takım ortak oldu. Kısacası Samandıra'da tüm duygular yaşandı.

Yüksek tempoda geçen antrenmanlardaki kilit kelime “lider takım”dı.

Kartal her çalışma öncesi oyuncularına “Bu hafta lider olmak istiyor musunuz” diye sordu. Her seferinde “evet” cevabı alan Kartal “O zaman bu ligin gerçek liderini sahada gösterin bana. Lider gibi, şampiyon gibi çalışın” diyerek takımı motive etti. Çalışma saatleri dışında tüm takım Bekir'in odasında toplandı.  Burada sohbetler edildi. Annesini kaybeden Webo da bu sohbetlere dahil oldu ve arkadaşlarının desteği ile acısını unutmaya çalıştı.

BİREBİR SOHBETLER

Hâlâ takıma ve ülke futboluna alışamayan Diego da ortama ayak uydurdu. Diğer bir detay da Başkan Yıldırım'ın oyuncularla yaptığı birebir sohbetlerin etkisiydi. Maçtan çok futbolcuların sosyal hayatı ve sıkıntıları ile ilgilenen Yıldırım, gergin derbi atmosferinden takımı uzaklaştırdı.

Teknik heyet ise yaptığı analizlerle rakibi adeta oyunculara ezberletti ve rahat bir derbi galibiyeti alındı.

6 galibiyet

Fenerbahçe'de sezon başı göreve başlayan Teknik Direktör İsmail Kartal, sarı-lacivertli takımla çıktığı 9 resmi maçta 6 galibiyet aldı. 5'i ligde, 1'i de Süper Kupa'da olan zaferlerde Fenerbahçe 11 gol attı.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:24,