SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

SÜPER Lig'de son maçında ezeli rakibi Beşiktaş'ı 2-0 yenen Fenerbahçe, zirveye kuruldu. Böylece teknik direktör İsmail Kartal da hedefini tutturmuş oldu. Tecrübeli hoca, üç deplasman derbisini de içeren ilk 8 haftayı lider bitirmeyi umuyordu.

Kartal'a göre takım bu zorlu maçlardan sağ salim çıkmayı başarırsa, önü çok daha fazla açılacaktı. Nitekim Fenerbahçe, Trabzonspor beraberliği ve Galatasaray yenilgisine rağmen amacına ulaştı. Fakat Kartal, bu başarıyla kesinlikle yetinmeyeceklerini vurguladı. ‘Biz güzel bir aileyiz'

TECRÜBELİ hoca, “İlk yarı 16 hafta oynanacak. Kalan 8 maçın 5'i evimizde. Biz işimize bakarken, rakiplerimiz de birbirleriyle oynayacak. Devre arasında en az 5 puan farkla lider gireceğimize yürekten inanıyorum” dedi. Derbi zaferi için de bir kez daha öğrencilerine teşekkür eden Kartal, “Biz çok güzel bir aileyiz. Ne kadar değerli oyuncular olduklarınızı bir kez daha ispatladınız. Sizinle çalıştığım için gurur duyuyorum. Hep beraber şampiyonluğa yürüyeceğiz” diye konuştu. 

Yayınlanma Tarihi:08:35,