SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’dan TFF’ye…

Galatasaray yönetimi, “Kasım ayındaki maçlardan sonra Milli Takım 4 ay 12 gün maç yapmayacak. Sonrasında da sezon bitimine kadar sadece martta tek maç oynayacak” dedi. “Biz size yardımcı olduk, sıra sizde!” diye ekledi.

Güncellenme: 12:57, 04/11/2014
Galatasaray’dan TFF’ye…

Galatasaray Kulübü’nün yeni başkanı Duygun Yarsuvat ile yöneticiler Abdurrahim Albayrak, Hamdi Yasaman ve Cem Kınay, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören’e geçtiğimiz günlerde bir ziyarette bulunmuştu.

Riva'daki yeni tesislerde gerçekleşen bu ziyarette yaşanan diyaloglar gün yüzüne çıkmaya başladı. Sarı-Kırmızılılar'ın patronu Duygun Yarsuvat’ın, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’den ilginç bir istekte bulunduğu öğrenildi.

Yarsuvat’ın, Demirören’e “Galatasaray zor bir süreçten geçiyor. Bize yardımcı olmanızı istiyoruz. Siz de aynı sıkıntıları yaşadığınızda Galatasaray olarak Fatih Terim’in Milli Takım'ı çalıştırması konusunda izin vermiştik” dedi.

“TERİM İLE KONUŞMAMIZ LAZIM”

Hatta Milli Takım'ın maç programını hesaplayan ve arada büyük boşluklar olduğuna dikkat çeken Yarsuvat'ın “Kasımda oynanacak milli maçlardan sonra Mart ayına kadar milli maç yok. Bu süreçte ve sonrasında da mayısa kadar Fatih Terim hem milli takımda çalışsın hem de Galatasaray’ı çalıştırsın. Sizin adınıza bir sıkıntı olacağını düşünmüyoruz” diyerek izin istediği kaydedildi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in bu isteğe pek sıcak bakmadığı ifade edildi. Demirören'in, Yarsuvat’a verdiği cevapta, “Fatih hocamızla bu konuyla igili görüşelim” İfadelerini kullandığı belirtildi.

TAKVİM HESABINI İYİ YAPTILAR

Türkiye, 12 Kasım’da Brezilya ile hazırlık maçı oynayacak. Daha sonra EURO 2016 Eleme maçında 16 Kasım’da Kazakistan ile mücadele edecek. Milliler, kasım ayından sonra grupta 28 Mart’ta Hollanda ile karşıya karşı gelecek.

Arada tam 4 ay 12 günlük bir boşluk olacak. Galatasaray da işte bu boşluğa dikkat çekiyor. Ayrıca bu tarihten sonra da Türkiye’nin bir diğer maçı yine uzun süre sonra gerçekleşecek. Milliler, 3 Haziran’da Letonya, 6 Haziran’da Hollanda ile mücadele edecek. Özetle; Fatih Terim, kasım ayındaki iki maçtan sonra Süper Lig sezonun mayıstaki bitimine kadar milli takımın başında sadece martta 1 karşılaşmaya çıkacak.

Bugün

Yayınlanma Tarihi:11:41,