SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Birliği’nden Deniz Naki açıklaması

Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Hakan Kaynar, Deniz Naki'nin geçen pazar günü Ankara'da karıştığı olayı değerlendirerek, "Ne nedenle olursa olsun futbolcumuza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi.

Güncellenme: 19:52, 04/11/2014
G.Birliği’nden Deniz Naki açıklaması

Kaynar, yaptığı yazılı açıklamada, yaşanan olaylar nedeniyle sosyal medyada Gençlerbirliği’ne ‘şoven’ diyenlerin çıktığını bildirerek, “Gençlerbirliği’ne kimse ‘şoven’ diyemez. Biz Deniz Naki’yi zamanında isteyerek ve kim olduğunu bilerek, hangi kolunda, ne dövmesi olduğunu da görerek transfer ettik. Kadromuza katmamızın asıl nedeni o zamana kadar gösterdiği futbol performansıydı. İyi bir futbolcu olduğunu ve bize katkı sağlayacağını umut ettik. Neticede futbolcular, dövmeleri, siyasi fikirleri yada doğum yerleri ile değil, yetenekleri ile kulüplerin ilgisini çekerler. Sanırım Deniz Naki futboluyla yapamadığını, demeçleriyle yapmaya çalışıyor. Ne nedenle olursa olsun futbolcumuza yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” ifadesini kullandı.

Hakan Kaynar, futbolcunun sözleşmesinin fesh edildiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Futbolcumuz Deniz Naki kulüp yetkililerine gelerek kendi isteği ve arzusuyla sözleşmesini fesh etmek istediğini belirtmiştir. Nedeni sorulduğunda ise takımın içindeki yerinden, az süre almasından ve Almanya’ya dönme isteğinden bahsetmiştir. Daha sonra yerli ve yabancı basın mensuplarına anlattığı ‘menfur’ hadiseden bahsetmemiştir. Dahası yaptığımız araştırmalarda da kulüpte bazı kişilere olayın Bahçelievler semtinde bir kafenin önünden geçerken olduğunu anlattığını öğrendik. Başka mecralarda ise olayın kulüp tesislerinin önünde olduğunu anlattığını öğrendik. Biz kulübümüz forması için ter dökmüş hiçbir futbolcuyu rencide etmek istemeyiz ancak Deniz Naki’nin sözleşmesini fesh ederken kulüp yöneticilerine söyledikleriyle basına verdiği demeçler ve kulüp çalışanlarına anlattıkları arasında ne yazık ki çelişkiler var.”

Deniz Naki’nin sözleşmesini fesh etmek isterken yaşadığı hadiseden bahsetmediğini belirten Kaynar, “Olay geçen pazar günü yaşanmış Deniz Naki de bugün gelerek fesih talebini iletmiştir. Eğer olayı, gitmeye karar vermeden bize anlatsaydı kulüp olarak Deniz Naki’ye sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Gençlerbirliği Kulübü ve taraftarları, Deniz Naki’nin transferinden ve burada bulunmasından da her zaman mutlu olmuştur” ifadesini kullandı.

Gençlerbirliği Kulübü Basın Sözcüsü Hakan Kaynar, kulüp menajerlerinin kararlarını Deniz Naki’nin yaşadığı olaylara göre değil, sahadaki performansına göre verdiğini belirterek, şunları söyledi:

“Maalesef Deniz Naki’nin Gençlerbirliği’ndeki performansı yetkililerin böyle bir ayrılık kararı almasına neden olmuştur. Deniz Naki’nin bahsettiği olay adli makamlara da yansımamıştır. Olaydan sonra tesislere döndüğünde bizi bilgilendirseydi, hem takipçisi olur, hem de Deniz Naki’ye ihtiyacı olan manevi desteği verirdik. Haliyle daha sonra yaptığı açıklamayı Deniz Naki’nin görünür olma isteğiyle açıklayabiliyorum.”