SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

CEZALANDIRMA DEĞİL, DİNLENDİRME 

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Yakup Aslan, “Her takımda buna benzer sıkıntılar olabilir. Bu bir cezalandırmadan ziyade, dinlendirme gibidir. Kulübün menfaatleri bunu gerektirdiği için böyle yapıldı. Biz kendi evlatlarımızın kulüpten uzaklaştırılmasını veya hırpalanmasını istemeyiz. Aksi halde milli takımımız da bundan zarar görür. Ama futbolcularımız da dikkatli olmalı. Herkes hata yapabilir; ama bizim futbolcularımız daha dikkatli olmalı. Bir karar alındı, sonuçta bu karar Allah emri değil. Arkadaşlarımız şu anda kendilerine gösterilen yerde çalışıyorlar. Zamanla gösterecekleri özverili çalışmayla takımlarına geri dönme şansları olabilir” dedi.
SABRİ NASIL TAKIMA DÖNDÜYSE, MUSTAFA VE ZEKİ DÖNEBİLİR 
Galatasaraylı Sabri Sarıoğlu’nu örnek gösteren Aslan, “Yeter ki iyi niyetli olduklarını göstersinler. Sabri, Galatasaray’da dışarıda bırakıldı. En iyi adamlardan bir tanesi olmasına rağmen; ama şimdi geri döndü. Bu böyle bir şey. Biz şunu istiyoruz futbolcularımızdan, özellikle dışarıdan gelenlere sahip çıkacaklar. Onlar çünkü ev sahibi pozisyondalar. Herkesten daha özverili olacaklar. Biz bunu istiyoruz. Dışarıdan gelen yeni bir kültüre, yeni insanlara adapte olmaya çalışıyorlar. Ama yerli oyuncularımız kendi evlerinde para kazanıyorlar. Bu nedenle biraz daha özverili olmaları gerekiyor. İnşallah kendi evlatlarımız takımımıza dönecek. Bu olay diğer arkadaşlarımıza örnek olmalı. Azimleri ve pişmanlıklarını göstermeleri bu kapıyı açar. Kadro dışı kararı vermemize neden, onlardan beklenen tavrı sergilememeleriydi” ifadelerini kullandı.
SERDAR AZİZ ve UĞUR DEMİROK
Kadro dışı kararının ardından iki stoper, Bursasporlu Serdar Aziz ve Akhisarsporlu Uğur Demirok’un transfer gündemine gelmesiyle ilgili olarak Aslan, “Bizim şu anda böyle bir gündemimiz yok. Biz şampiyon olmak için transfer gerçekten yaparız. Ama şu an için böyle bir şey yok. Hocamız, devre arasında transfer isterse, elbette transfer yaparız. Ne kadar iyi futbolcu bize yakıştırılıyor. Onlar da gelmek ister bize, biz de almak isteriz. Ama şu anda kadromuz yeterli” dedi.
Radyospor