SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig’de oynanan Manchesterderbisinde United menajeri Louis Van Gaal, maç sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Karşılaşmanın ilk yarısında çift sarı karttan kırmızı kart gören ve oyun dışı kalan Chris Smalling’in yaptığı hareketi aptalca olarak değerlendiren Van Gaal, savunma oyuncusunun soyunma odasında takım arkadaşlarından özür dilediğini de belirtti.

İşte Van Gaal’in açıklamaları;

“Böyle bir derbi maçta dikkatli olmalısınız. Smalling’in gördüğü ikinci sarıkart aptalcaydı. İlk pozisyonu tam göremedim o yüzden yorum yapamayacağım. İkinci kartta yaptığı saçmalığın kendi de farkında ve soyunma odasında arkadaşlarından özür diledi. Ne olursa olsun yaptığı aptalcaydı.”

“SAVUNMADA ÇOK EKSİĞİZ…”

“Bilindiği üzere özellikle savunma bölümünde önemli eksiklerimiz var. Sakat oyuncularımız bulunuyor. Bugün Carrick geri bölgede oynamak zorunda kaldı. Bu gibi değişiklikleri yapmak zorunda kalıyoruz. Bu kadar şanssızlığa rağmen geçen hafta Chelsea ile oldukça yakın bir mücadele verdik. İstediğimiz düzeyde değil ama iyi mücadele etmiştik. Geliştirmemiz gereken şeyler var.”

“TAKIMLA GURUR DUYDUM…”

“Rakipten bir kişi eksik mücadele etmemize rağmen son 20 dakikada ortaya koyduğumuz oyunu çok beğendim. Oyuncularımla bir menajer olarak gurur duydum diyebilirim. Bana göre inanılmaz bir hırs ve istek vardı takımda. Bu bölümde gol de bulabilirdik ama olmadı. İlk yarıya bakacak olursak istediğimiz şeyleri yapamadık. İyi değildik. City’ye gereksiz yere topu verdik ve onları izledik.

“Devre arasında takıma ilk yarıda oynanan oyundan ötürü kızmadım ama ikinci yarıyı iyi geçirmemiz için konuşmalar yaptım. Bunun etkisini gördüğümü söyleyebilirim. Artık kazanıp puanlar toplamamız gerek. 10 maçta 13 puanımız var. Bu oldukça az bir sayı.”

Sporx