SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Florya’da Albayrak etkisi

Galatasaray'da mazbatasını bile almadan işbaşı yapan Albayrak, birçok problemi ustalıkla idare etti. Ödemeler, Sabri'nin affı, kaptanlık ve Prandelli krizinden, Sneijder isyanına kadar bir dizi sorunu büyümeden önledi

Güncellenme: 09:20, 03/11/2014
Florya’da Albayrak etkisi

İlk icraatı vefasızlığa son vermek olan Abdurrahim Albayrak, kaptanlardan Sabri Sarıoğlu’nu affederek takıma geri döndürdü.

Sabri’yi yeniden takıma kazandıran sempatik yönetici, hem sağ bek krizini çözdü hem de Sabri’ye verilen 1 milyon 250 bin Dolar’lık ücretin sokağa atılmasını önledi.

Başakşehir hezimetinden sonra bunalan ve kovulmayı bekleyen Cesare Prandelli’yi göndermeyerek, kulübü mali kriz ortamında 2,5 milyon Euro’yu bulan bir tazminat miktarından kurtardı. Ayrıca Prandelli’ye de son bir şans tanıdı.

KAYNAŞMAYI SAĞLADI

Futbolcuların bir arada daha çok vakit geçirmeleri için 3 günlük kamp koydu. Albayrak, eski yönetimin unuttuğu Prandelli’nin de yardımına koşup “Yalnız değilsin” mesajı verdi. Bir hafta boyunca adeta gece gündüz Florya’da yatıp kalkan başarılı yönetici, her problemle ilgilendi.

CEBİNDEN PARA VERDİ

Futbolculara önceki yönetim tarafından verilen 31 Ekim tarihli senetlerin, bazı yönetici arkadaşları ile birlikte kulübe borç vererek ödenmesini sağlayan Albayrak, böylece olası bir krizi engelledi. Bu ödemelerde hem takıma motivasyon kazandırdı hem de kulübün zor zamanlarında taşın altına elini koydu.

SNEİJDER’I İKNA ETTİ Kasımpaşa maçı öncesi patlayan Sneijder krizine de el atan Albayrak, yıldız oyuncuya yeni kontrat için acele etmemesini söyledi. Hollandalı’yı motive ederek, “Bunları düşünme, her şey çözülür, sen sadece işine bak” dedi.

Albayrak böylece Borussia Dortmund maçı öncesinde yeni ve daha büyük bir kriz şimdilik engellemiş oldu.

Habertürk