SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Demirkol da Emre’ye yüklendi

Spor Servisi programında derbiyi yorumlayan Mehmet Demirkol, “Emre Belözoğlu’nu eleştirdi ve bu kadar kendini kaybediyorsan, bu işi yapmaman lazım” dedi.

Güncellenme: 14:51, 03/11/2014
Demirkol da Emre’ye yüklendi

Emre Belözoğlu'nun küfür olayını değerlendiren Demirkol, “Bu kadar kendini kaybediyorsan, olmaz bu işi yapmaman lazım. Mehmet Topal’a neden yüklenmiyorlar. Caner bile kendini attıracak şeyler yaptı. Ona neden bu kadar yüklenilmiyor da Emre’ye yükleniliyor? Emre besliyor bunları. Emre, Fenerbahçe’nin tartışmasız en önemli oyuncusu. Sakatlandı çıktı, Fenerbahçe bitti. Ne olacağını, sakatlanabileceğini bilmesine rağmen İsmail Kartal çık 50 dakika oyna diyor. Geçen sene Galatasaray maçında kendini attırdı. Buna rağmen bu maçta yine attırmak için çalıştı” dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic'in Emre'yle ilgili açıklamalarına da değinen Demirkol, “Bilic’in söylediklerinden aktarıyoruz. Sen niye bana küfür ettin diyor. O da diyor ki; “Ne istersem söylerim.” Orada tercümede biraz eksik kaldı. Tercümede Bilic, Emre'nin “Ben istediğimi söylerim. Sahada hakem var. O karar verirse verir. O tercümede kaynadı. Ben öyle duydum. Bilic bunları söylüyorsa, bilinçli söylendiği ortaya çıkıyor. Emre'nin “Sana ne ben istediğimi söylerim” demesi ayrı bir şey. Bu ifadeler bunun bilinçli olduğunu veya bilinç kaybı olduğunu gösteriyor”  diye konuştu.

Fenerbahçelilerin Emre Belözoğlu'nu sahiplenmesini de eleştiren Mehmet Demirkol, “Bazı Fenerbahçeliler, “Bizim oyuncumuz” diyerek savunuyor. Önce senin eleştirmen lazım. Nasıl takımını böyle önemli maçta yalnız bıraktın diye sormaları lazım. Ahlakı geçtim. Takımın 2-0 öne geçmiş. Rakipten de bir oyuncu atılmış 10 saniye sonra kendini attırmak için çalışıyorsun” ifadelerini kullandı.

NTV Spor

Yayınlanma Tarihi:14:32,