SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Baroni için F.Bahçe’yi eleştirdiler

Flamengo'nun yanı sıra Internacional, Cruzeiro ve Atletico Mineiro da Fenerbahçe'den ayrılan Cristian Baroni'ye talip oldu. Ancak Brezilyalı futbolcu çok önce bir başka kulübe söz vermiş... Öte yandan Brezilya basını, Fenerbahçe'nin oyuncuyu gönderiş zamanını eleştirdi. Yapılan yorumlarda Cristian Baroni'nin temmuz ayında takımdan ayrılmak istediği hatırlatıldı, kulübün ise ancak Ağustos sonuna doğru sözleşmeyi feshettiğine dikkat çekildi.

Güncellenme: 13:27, 03/11/2014
Baroni için F.Bahçe’yi eleştirdiler

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Cristian Baroni ülkesinde kıymete bindi. Flamengo’nun sezon sona ermesiyle birlikte imzayı attıracağı söylenen oyuncu ile ilgili yeni gelişmeler meydana geldi. Kırmızı-siyahlıların dışında Internacional, Cruzeiro ve Atletico Mineiro kulüplerinin de oyuncuyla irtibata geçtiği ve maddi beklentileri hakkında bilgi aldıkları bildirildi.

Ancak Cristian Baroni’nin tüm bu takımların dışında bir başka takıma, çok daha önceden söz verdiği ortaya çıktı. Corinthians Başkanı Mario Gobbi, sarı-lacivertli formayı giydiği dönemde Brezilyalı futbolcunun kendisine söz verdiğini ve “Fenerbahçe’den ayrılırsam Corinthians’a döneceğim” ifadelerini kullandığını söyledi. Bu yüzden de Cristian’ın diğer takımlardan önce Corinthians’ın resmi pozisyonunu beklemeye geçtiği ifade edildi.

Fenerbahçe eleştiri: “Ağustos’ta feshettiler”

Öte yandan Brezilya basını, Fenerbahçe’nin oyuncuyu gönderiş zamanını eleştirdi. Yapılan yorumlarda Cristian Baroni’nin temmuz ayında takımdan ayrılmak istediği hatırlatıldı, kulübün ise ancak Ağustos sonuna doğru sözleşmeyi feshettiğine dikkat çekildi. Bu yüzden tecrübeli orta saha oyuncusunun transfer dönemini kaçırdığı ve önümüzdeki dönemi beklemek zorunda kaldığı, Sao Paulo’da tatil yaptığı ifade edildi. Cristian 2008-09’da Corinthians forması giymişti.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:13:08,