SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Ivkovic, karşılaşmanın zor geçtiğini belirterek, “Kazanmak bizim için çok önemliydi. Çünkü THY Avrupa Ligi’nde evimizde Zalgiris Kaunas’a karşı bir yenilgi aldık. Bu maçtan sonra kazanmak bizim için gerekliydi. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Giydikleri formanın hakkını sonuna kadar verdikleri bir maç oldu. Skor genel olarak iki takım için de düşüktü. Başa baş geçen bir karşılaşma oldu” dedi.

Maçın sonunda gerginlik yaşandığını dile getiren Sırp başantrenör, şunları kaydetti:

“Bunun yanı sıra daha sezonun başı olduğu için hakemler hakkında çok konuşmak istemiyorum ama bugün ilk 5’te görev yapan bir oyuncumuz yapılan faulün ardından hastaneye gitti. Merak ettiğim tek şey, sportmenlik dışı faulün kriteri acaba ne? Yaklaşık 110 kilo ağırlığındaki oyuncu, yapılan faulün ardından hastaneye gidiyor ve şu an sakat. Bizim önümüzde çok önemli maçlar var, kendisi de planlarımız açısından büyük önem arz ediyordu.”

Ligin kalitesi ve oyuncuların korunması için bir şeyler yapılması gerektiğini dile getiren tecrübeli başantrenör, Dünya Kupası’nda İtalyan futbolcu Chiellini’yi ısırdığı için 9 maç ve 4 ay futboldan men cezası olan Uruguaylı futbolcu Luis Suarez’i örnek gösterdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hakemler, maç yönetimleri sırasında oyuncuları ve oyunun akışını koruyucu bir şekilde mi davranacaklar, yoksa olayları akışına mı bırakacaklar? Şimdi burada Krstic hakkında değil, genel olarak konuşmak istiyorum. Bir oyuncu, diğer takımın oyuncusunu sakatlayıp hastaneye gönderdiği zaman belki birilerinin gözünde kahraman oluyor. Ama iyi bir ülke, iyi bir federasyon ve iyi bir yönetim bunun hakkında bir şeyler yapmalı. Kristic muhtemelen iki ay boyunca parkelerde olmayacak. Oyuncuları ve ligin kalitesini koruma adına bir şeyler yapılmalı. Mesela futboldaki Suarez olayı gibi. ”

Sırp antrenör, son olarak sakatlığı nedeniyle son iki maçta forma giyemeyen Dario Saric’in THY Avrupa Ligi’nde Rusya’nın Nizhny Novgorod ile yapacakları maçta forma giyeceğini umduğunu belirtti.

 

Yayınlanma Tarihi:19:54,