SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizli derbiyi yorumladı

Fenerbahçe, Beşiktaş'ı Olimpiyat Stadı'nda 2-0'lık skorla geçerken, Lig Tv'de yorumculuk yapan teknik direktör Mustafa Denizli karşılaşmayı değerlendirdi.

Güncellenme: 22:18, 02/11/2014
Denizli derbiyi yorumladı

Fenerbahçe, Beşiktaş’ı Olimpiyat Stadı’nda 2-0’lık skorla geçerken, Lig Tv’de yorumculuk yapan teknik direktör Mustafa Denizli karşılaşmayı yorumladı.

Slaven Bilic’in sağ bekte Necip Uysal’ı oynatmasını eleştiren Denizli, Fenerbahçe’nin kadrosunu gördükten sonra bu bölgeye İsmail’i koyacağını söyledi.

“İSMAİL’İ OYNATIRDIM”

Tecrübeli teknik adam, “Fenerbahçe’nin kadrosu bana geldikten sonra, kadro açıklanmış olsa dahi İsmail ile Necip’in yerini değiştirirdim. Necip’in yerine İsmail’i koyardım. Necip’i tek koyduğun zaman sonuca gidemezsin. Gökhan onun önünde oynuyordu. Kerim’i de 45 dakikalık oyunuyla değerlendiremezsin. Fenerbahçe bunu iyi kullandı. Niye İsmail? Gökhan olduğu zaman rakip bu kadar atağa çıkamaz, hem de kovalıyor. Ama daha önemlisi Alper çizgideyse, hepimiz biliyoruz. Rahat adam geçer.” dedi.

‘DEPLASMANDA KARTAL’

Denizli karşılaşma ile ilgili, “Maça baktığımız zaman bir Beşiktaş gerçeğiyle karşılaşıyoruz. Gerçek şu, Beşiktaş daha İstanbul’da maç kazanmadı. Bir tek Feyenoord var… Övgüler yağdırdığımız Beşiktaş bu maçların birini Londra’da birini Belgrad’da birini Rotterdam da diğerini de Ankara’da oynamış. Beşiktaş gerçekten evinde oynamanın baskısını yaşıyor mu, yaşamıyor mu? Sonuçlara ve oynanan futbola baktığın zaman mutlak suratle kendi havasında oynama havasını yaşıyor. Bu gün gibi aşikar. Beşiktaş Tottenham ve Feyenoord gibi takımlara o kadar pas yapıp pozisyon üretebiliyorsa bunu içeride yapamamasının bir nedeni olması lazım. Bilic’e övgüler yağdırmıştım ama bugün için bu övgüleri yağdıramam. Fenerbahçe bildiğimiz çizgisinde mi oynadı? Maç öncesindeki düşüncemiz 1 adım önde olduğuydu. Beşiktaş bunu değiştirebilirdi ama rahat oynayamadı ve atağa çıkamadı.” sözlerini kullandı