SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maça iyi başlayarak 5-0’lık seri yapan TOFAŞ’a Vesely ve Semih Erden’in üst üste sayılarıyla karşılık veren Fenerbahçe Ülker, 4. dakikada 7-5 öne geçti. Erolcan, Smith ve Wood’un isabetli atışlarıyla 1 dakikalık sürede 9-0’lık seri yapan konuk ekip, 5. dakikada 14-7 üstünlük yakaladı. Kalan bölümde iki ekibin de 9’ar sayı bulduğu dengeli mücadelenin ilk periyodunu TOFAŞ, 23-16 önde tamamladı.

İkinci periyoda iyi başlayarak, sarı-lacivertli takımın hatalarını iyi değerlendiren konuk ekip, 15. dakikada Erolcan’un üçlüğüyle 12 sayı farkla (20-32) öne geçti. Bu dakikadan sonra temposunu yükselten, hücumda Goudelock’un sürüklediği sarı-lacivertli takım, son dakikalarda farkı iki kez 4 sayıya düşürdüyse de TOFAŞ devreye 38-33 önde girmesini bildi.

Mücadelede ikinci yarıya üst üste Goudelock ile bulduğu sayılarla etkili olarak başlayan Fenerbahçe Ülker, Vesely’nin faul atışlarından kazandırdığı 1 sayı ile 24. dakikada skoru 42-42’de eşitledi. Sonraki dakikalarda yine geriye düşen ev sahibi ekip, üçüncü çeyreğin son dakikasında skoru 52-52’de eşitlediyse de TOFAŞ son bölüme 54-52 önde girdi.

Bogdanovic ve Preldzic ile üst üste bulduğu sayılarla son çeyreğe hızlı bir giriş yaparak 56-54 öne geçen Fenerbahçe Ülker, ilk üç periyoda göre savunma ve hücumda daha farklı bir mücadele ortaya koyarak, karşılaşmayı 80-70 kazandı.

Fenerbahçe Ülker ligde 3’üncü galibiyetini elde ederken, Bursa temsilcisi 3’üncü yenilgisini yaşadı.