SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Birinci sette Fenerbahçe, Kim’in attığı etkili servislerle 4-0 öne geçti. Montano ile ataklarını sürdüren sarı-lacivertliler, teknik molaları 8-4 ve 16-10 üstün geride bıraktı. Galatasaray Daikin’in savunma çabasına rağmen etkinliğini devam ettiren Fenerbahçe Grundig, ilk seti 25-19 kazandı.

İkinci set, karşılıklı sayılarla başladı. İki takım da servis hataları yaparken, ilk teknik molayı 8-6 önde geçen konuk ekip oldu. Teknik mola dönüşünde de iyi oyununu sürdüren sarı-lacivertli takım, ikinci teknik molaya da 16-13 önde girdi. Galatasaray Daikin rakibi bloklarla durdurunca 24-24’te skoru eşitledi. Ancak Fenerbahçe Grundig, Kim’in smacıyla seti 27-25 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete iki takım da birbirini kontrol ederek başladı. Fenerbahçe Grundig, etkili servisleriyle ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Sarı-lacivertli takım, Kim’in yaptığı ataklar sonrasında elde ettiği sayılarla ikinci teknik molayı da 16-9 önde kapattı. Elde ettiği skor avantajı ve rakibinin oyundan düşmesi nedeniyle rahat bir son bölüm çıkaran Fenerbahçe Grundig, üçüncü seti 25-13, maçı da 3-0 kazandı.

Bu galibiyetle sarı-lacivertliler 2’de 2 yaparken, Galatasaray Daikin ise ilk yenilgisini aldı. Fenerbahçe Grundig’de 20 sayı kaydeden Kim Koung, maçın en skorer oyuncusu oldu.

Öte yandan, Galatasaray taraftarının küfürlü tezahüratları nedeniyle iki kez maçı durduran hakem Ozan Sarıkaya, takım kaptanını ikaz etti.

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Ozan Sarıkaya, Erol Akbulut

Galatasaray Daikin: Gamze Alikaya, Bosetti, Aslı Kalaç, Centoni, Maijners, Melis Gürkaynak (Nihan Güneyligil, Bihter Dumanoğlu, Nursevil Aydınlar, Ezgi Güç, Ada Germen)

Fenerbahçe Grundig: Elif Öner, Kim Koung, Dicle Babat, Montano, Kristin, Eda Dündar (Merve Dalbeler, Ezgi Dilik, Polen Uslupehlivan, Meliha İsmailoğlu)

Setler: 19-25, 25-27, 13-25

Süre: 80 dakika (25, 32, 23)