SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu takım çift forvet oynar

1 Kasım 2014

GALATASARAY'DA olanlara akıl sır erdiremiyorum. Daha 2 yıl öncesine kadar ligde ve Avrupa'da fırtına gibi esen takımı ne hale getirdiler? Sarı-kırmızılıların kendi kendine verdiği zararı ezeli rakipleri bile veremezdi. Daha 3 gün önce takıma katılan Sabri'yi ilk 11'e alıp önceki hafta Fenerbahçe derbisini kazandıran Sneijder'i yedek bırakan Prandelli, bırakın Galatasaray'ı bu haliyle altyapı takımını bile yönetemez.

 

BU nasıl bir futbol anlayışıdır, nasıl bir disiplindir ki; keyfi uygulamalar takımın hedeflerinin önüne geçiyor. İlk yarıda Kasımpaşa'nın 7, Galatasaray'ın 1 şut attığını görünce sarı-kırmızılı ekibin yine sahayı boynu bütük terk edeceğini düşenenlerin sayısı hiç de az değildi.

 

İKİNCİ yarıda Umut'un oyuna girmesi dengeleri alt üst etti. İlk golde Umut pası verdi, Burak ağları havalandırdı. İkinci gol ise Umut'tan geldi.

BİZİM sezon başından beri söylemekten dilimizde tüy bitti, inşallah bu maçtan sonra da Prandelli gerçeği görür. Galatasaray çift forvet oynar. Zaten sezon içinde çift forvete döndüğü maçlarda Galatasaray'ın ne kadar etkili olduğunu görmüştük. Dün de Umut ve Burak'ın golleri, Prandelli'nin sezon başından beri takımı yanlış taktikle oynattığının göstergesi gibiydi.

YENİ yönetimin seçilmesi, Florya'ya yöneticilerin elinin değmesi takımı olumlu etkilemiş gibi görünüyor. Umarım Kasımpaşa galibiyeti, Dortmund maçı öncesi takıma olumlu yansır.

KASIMPAŞA, geçtiğimiz yılın üzerine daha da koyarak gidiyor. Yabancılardan iyi verim alan Şota, takımın disiplini bırakmasına bir an olsun izin vermiyor. Ancak ikinci yarıda Galatasaray'ın hamlelerine cevap veremediler.

HAKEM Hüseyin Göçek bazı faullerde hatalar yapmış olsa da genel olarak başarılıydı. İlk yarıda Telles'le Orhan'ın mücadelesinde verdiği devam kararı doğruydu. G.Saray'ın kazandığı golde ofsayt tartışmaları var. Çok ince bir pozisyon olduğu için yardımcının kararına saygı duyuyorum.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek