SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’da kriz büyüyor!

Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru’nun kadro dışı bırakılması yönetim kurulu içinde rahatsızlık yarattı. Bazı idarecilerin görüş ayrılıkları nedeniyle istifanın eşiğinde oldukları savunuldu

Güncellenme: 09:21, 31/10/2014
Trabzonspor’da kriz büyüyor!

Trabzonspor'da, 4-4 biten Gaziantep maçından sonra Trabzon kökenli futbolcular Mustafa Yumlu ile Zeki Yavru'nun şok bir kararla kadro dışı bırakılması yönetim kurulu içinde bölünmelere yol açtı. Sürpriz operasyonun bordo-mavili takım içinde olduğu kadar yönetimde de büyük bir rahatsızlık yarattığı ortaya çıktı.

Özellikle yönetici Murat Türköz'ün, “Bu karar ileride düzelecektir. Çünkü bu oyuncular bizim evlatlarımız. Bu çocukları değersizleştirmek, Trabzon'u, Trabzonspor alt yapısını değersizleştirmektir” şeklindeki sözlerine bazı yönetim kurulu üyelerinin de destek verdiği, ancak bu durumun Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun tepkisini çektiği kaydedildi. Yönetim kurulu üyelerinden ortak alınan kararlarla ilgili çelişkili açıklamalar yapmamalarını isteyen Hacıosmanoğlu'nun farklı fikirlerin gündeme getirilmesine karşı çıktığı vurgulandı.

GERGİN BEKLEYİŞ

Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru'nun kadro dışı bırakılmasına tepki gösteren bazı yöneticilerin önümüzdeki günlerde istifa edebilecekleri savunuldu. İbrahim Hacıosmanoğlu'nun başkanlığındaki yönetimden daha önce Osman İlyas, Mehmet İrfan Coşkun, Çetin Kansız, Sebahattin Çakıroğlu, Engin Kara ve Yaşar Aşçıoğlu çeşitli fikir uyuşmazlıkları nedeniyle istifa ederek ayrılmıştı.

Milliyet

Yayınlanma Tarihi:09:20,