SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pique geçtiğimiz günlerde yine “Her zaman burada futbolu bırakmak istediğimi söyledim. Barcelona taraftarıyım. Küçüklüğümden beri buradayım ve burada kalmak istiyorum” açıklamasını yapmıştı. Ancak Pique’nin bu sözleri İngiliz basınına göre hiçbir şey ifade etmiyor!

İngiliz basınında çıkan haberlere göre, sezon başında yine Barcelona’dan transfer edilen Fabregas’tan çok memnun olan Chelsea, bu kez de yıldız oyununun eski takım arkadaşı Gerard Pique’yi istiyor. İngilizler, Chelsea’nin Ocak ayında Pique için Barcelona’nın kapısını çalmasına kesin gözüyle bakıyor.

Pique’nin tek talibi Chelsea de değil. Hücum pozisyonuna yıldızları dolduran, savunmayı ise tecrübesiz oyunculara emanet eden Manchester United, teknik direktör Louis van Gaal’in de isteğiyle savunmayı Gerard Pique’ye emanet etmek istiyor. Pique’nin 2004-2008 yılları arasında Manchester United forması giymesi bu transfer için olumlu bir ortam oluşturuyor.

25 milyon euro değer biçilen Pique, astronomik paralarla yıldızları kadrosuna katmayı ilke edinen Arap sermayeli Manchester City’nin de gündeminde… Yine İngiliz basınına göre rakiplerinin güçlenmesini istemeyen City, ne pahasına olursa olsun Pique’yi alıp Kompany’nin yanına monte ederek dünyanın en iyi savunmasını kurmak istiyor.

Yayınlanma Tarihi:12:02,