SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray yönetimi sonuçtan memnun

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, Spor Toto Süper Lig'de Kasımpaşa karşısında aldıkları galibiyet nedeniyle mutlu olduklarını söyledi.

Güncellenme: 22:46, 31/10/2014
G.Saray yönetimi sonuçtan memnun

Sarı-kırmızılı takımın 2-1 kazandığı maçın ardından gazetecilere açıklama yapan Yasaman, önemli bir galibiyet aldıklarını dile getirerek, “Galip geldiğimiz için çok sevinçliyiz. Yönetim olarak bizim ilk maçımız sayılır. Onun için bu galibiyet daha da anlamlı. Almanya’da Borussia Dortmund ile yapacağımız maç öncesi bu galibiyet bize moral verdi. İnşallah Avrupa’da da bu başarımızı devam ettirip, yeni bir seri yakalamak istiyoruz. İyi günlerin önümüzde olduğunu düşünüyorum” dedi.

Hamdi Yasaman, başta Abdurrahim Albayrak olmak üzere son günlerde takımla yaptıkları görüşmelerin futbolculara moral verdiğini anlatarak, “Bugün Sabri de oynadı. O da iyi bir performans gösterdi. Bir de son anda galip geldik. Bundan sonra şans bizim yanımızda olsun. Hep galip gelelim, seyircimiz de mutlu olsun. İyi oynadıkça, galip geldikçe seyirci artacaktır. Bugün biraz azdı, galibiyetler geldikçe seyirci de artacaktır. Galatasaray için güzel bir galibiyet oldu” diye konuştu.

Yasaman, Wesley Sneijder’in ilk 11’de maça başlamamasının teknik direktörün tercihi olduğunu vurgulayarak, “Belki dinlendirmek için ilk 11’de yer vermedi. Salı günü bizim için önemli bir maç var. En azından bir beraberlik almak bile bizim için çok önemli. Belki onu düşünmüştür. En iyisini antrenör biliyor. Maçta faydalı da oldu. İkinci yarıda oyuna girerek takımı ateşledi” ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü’nin ikinci başkanı, Türkiye Futbol Federasyonu’na dün nezaket ziyaretinde bulunduklarını aktararak, “Bizim ilkemiz herkesle iyi geçinmek. Bir defa spor camiasında artık kavga değil, dostluk istiyoruz. Federasyon ve diğer kulüplerle hep iyi olacağız. Bizim yönetimimiz barış ve dostluğa geldi. Artık bu Türkiye’de spor alanında bunun yürümesi lazım. Galatasaray da buna öncülük edecektir. Bundan şüpheniz olmasın” şeklinde görüş belirtti.

Galatasaray Liv Hospital Erkek Basketbol Takımı’nın alacaklarının ödenmemesiyle ilgili sorunu gidermeye çalıştıklarını belirten Yasaman, “Bugün maça çıktılar. Bazı sıkıntıları gidermek ve problemleri çözmek için geldik. Bu problemler halloldu. Hepsi hallolacak. Başarılar geldikçe sorunlar daha çabuk çözülecek” değerlendirmesinde bulundu.