SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe’ye yeşil ışık yaktı

Arismendi'den F.Bahçe'ye yeşil ışık! Fenerbahçe'de Bruno Alves'in gözden çıkarılmasının ardından ismi gündeme gelen Uruguaylı savunmacı Diego Arismendi, Türkiye'ye olası transferiyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 13:37, 31/10/2014
F.Bahçe’ye yeşil ışık yaktı

“TÜRKİYE BENİM İÇİN ÖNEMLİ BİR SEÇENEK”

Arismendi, “Lugano, Fenerbahçe ve Türkiye’de kendisini fazlasıyla mutlu eden bir zaman dilimine sahip olduğunu söyledi. Bana Türkiye’de aynı deneyimi yaşamam gerektiğini, futbol stili olarak Türk futboluna çok uygun olduğumu söyledi. Fenerbahçe’den ayrıntılı biçimde bahsetti. Türkiye’de futbolu çok seven, ateşli bir taraftar topluluğu olduğunu biliyorum. Elbette Türkiye’de oynamak isterim. Benim için önemli bir opsiyon ve bunu değerlendireceğim” dedi.

“OCAK’TA SERBEST BİR OYUNCU OLARAK TRANSFER YAPACAĞIM”

İngiltere’de Stoke City formasıyla 4 yıllık çok önemli bir deneyime sahip olduğunu dile getiren 26 yaşındaki oyuncu, “Uruguay’da benim için işler iyi gidiyor. Milli takımda doğrudan oynamaya başladım. Bu motivasyonumu daha da arttırdı. Ocak ayında sözleşmem bitiyor. Serbest bir oyuncu olarak transfer yapabilirim. Avrupa’dan teklifler alıyorum. Açıkçası düşüncem tekrar Avrupa’ya gelmek. Türkiye’yle ilgili somut tekliflerden size bahsedemem. Bu doğru olmaz. Şunu söylemeliyim ki Türk futbolunu tanıyorum ve elbette Türkiye benim için çok önemli bir alternatif. Ocak ayı için Türkiye seçeneğini değerlendiriyoruz” ifadelerini kullandı.

“MUSLERA’YLA KONUŞUYORUZ. ORADA ÇOK MUTLU”

Milli takımdan arkadaşı Fernando Muslera’yla da çok sık konuştuğunu dile getiren başarılı oyuncu, “Muslera, Galatasaray’da çok mutlu. İki tane lig şampiyonluğu yaşadı. Galatasaray’ın son derece modern bir kulüp olduğundan, büyük bir taraftar topluluğuna sahip olduğundan bahsetti. Elbette ki Muslera’yla aynı takımda oynamak isterim. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin Türkiye’nin en büyük takımları olduğunu biliyorum ve elbette ki bu takımlarda oynamak benim her zaman arzu edebileceğim bir şeydir” şeklinde konuştu.

Radyospor