SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Carlos, Bursaspor’un pilot takımı Yeşil Bursa Kulübünün Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesislerinde gerçekleştirdikleri antrenman sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, yarın Bursaspor ile önemli bir müsabaka oynayacaklarını söyledi.

Bursaspor’un şimdilik kendilerinden daha iyi bir konumda olduğunu belirten Brezilyalı teknik adam, “Rakibimiz, gerçekten iyi oynayan ve iyi organize olan bir takım. Tabii biz de bu oynayacağımız maçın zorluğunu biliyoruz ama her zaman galibiyet için sahada olan bir takımız ve yarın da aynı şekilde sahada olacağız” diye konuştu.

Carlos, spor kamuoyunda Sivasspor’un bu sezon lige beklentinin altında bir başlangıç yaptığı yönünde algı bulunduğunu vurguladı.

Lige iyi başlamamış gibi görünmelerine karşı herkesin Sivasspor’un şu anda ligin en iyi, en güzel futbolunu oynayan, en iyi pozisyonunu alan, birçok yönden en iyi ve istatistiklerde de her zaman üstte olan bir takım yorumunu yaptığını anlatan Carlos, “Golleri bulamadık ve bu yüzden de puan anlamında biraz eksik kaldık ama çalışmalarımız iyi gidiyor. Doğru yolda ilerliyoruz. Bu şekilde ilerlersek çok fazla kafamıza takacağımız sorun yok. Yakın zamanda galibiyetler gelip her şeyi düzelterek devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Aydın Karabulut’un Bursaspor’da kadro dışı bırakılması

Bir gazetecinin, “Geçen sezon takımınızda bulunan ve bu sezon başında Bursaspor’a transfer olan Aydın Karabulut, yeşil-beyazlı yönetim tarafından kadro dışı bırakılmıştı. Bu durumu nasıl yorumluyorsunuz?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Aslına bakarsanız gerçekten çok çok iyi bir oyuncu ve çok çok da iyi bir insan ama biraz kendisiyle fazla ilgilenilmesi gerekiyor. Biraz üzerine düşülmesi, yeri geldiğinde sakinleştirilmesi ve iyi motive edilmesi gerekiyor. Bunu başarmış ve oynatmıştık. Geçen sene iyi bir sezon geçirmişti. Burada yaşananları, neler olduğunu bilmiyoruz. Bu anlamda bir şey söylememiz doğru olmaz ama gerçekten iyi bir oyuncu ve iyi de bir insan.”

Türk futbolu ve Milli Takımın durumu

Roberto Carlos’a, son dönemde Türk futbolu ve Milli Takımın eleştirildiği hatırlatıldı.

Türkiye Futbol Federasyonunun yabancı oyuncu sayısını sınırlandırmasıyla Türk futbolundaki kalitenin biraz düştüğünü savunan Carlos, “Saha içinde bunu görebiliyoruz. Milli Takım ile ilgili olarak ise çok bir şey söyleyemem. Çünkü bu konuyla ilgili tam yetkili Fatih Terim’dir. Onun kararlarıdır, onun seçimleridir, saygı duyarız. Tabii ki bizim de bazı düşüncelerimiz, fikirlerimiz olur ama bu konuda yetkili kendisi olduğu için bir şey söylememiz doğru olmaz” değerlendirmesinde bulundu.

Hakemlere yönelik eleştiriler

Carlos, özellikle teknik direktörler tarafından hakemlerin eleştirilmesine ilişkin soruyu da şöyle yanıtladı:

“Bir FIFA kokartlı hakemler var, bir de federasyonun normal hakemleri var. Bunlar arasındaki farkları bizler de saha içinde görebiliyoruz, yaşıyoruz. Bazı hakemler, saha içinde kendilerini ön plana çıkartmaya çalışıyor. Buna gerek yok. Orada saha içinde oynayan 22 futbolcu var. Açıkçası hakemlerin ön plana çıkması gerekmiyor. Hepsi için konuşmuyorum ama genel anlamda hakemler biraz daha açık, biraz daha dürüst olsa herkes için daha iyi olacak.”